Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Проблеми зі здоров'ям, і тримання в ШІЗО: російський адвокат відвідала українських політв'язнів

3 / 09 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

За її словами, адміністрація надає на укладених тиск.

«В цілому, як вони самі кажуть, умови відбування стерпні, тиск виражається в переміщенні їх в ШІЗО. Абдуллаєв Теймур з березня місяця тільки 20 днів перебував в бараці, весь інший час — в ШІЗО, Джемаденов також з 15 лютого по теперішній час 100 днів провів у ШІЗО. Пару раз поміщали в ШІЗО Абдуллаєва Узеїра. 28 серпня на момент відвідування хлопців в колонії №16 Куку, Сейтосманов і Джемаденов утримувалися в ШІЗО за порушення режиму, їм дали по 10 діб», — розповіла адвокат.

За словами Дубровиної, у Теймура Абдуллаєва в ШІЗО виникли ускладнення з артеріальним тиском.

«Зараз, за ​​їхніми словами, контролюють і прописали постільний режим, незрозуміло тільки, як він поєднується з утриманням в ШІЗО. У Зейтуллаєва проблеми з зубами, в колонії обіцяли полікувати їх, але поки питання не вирішилося. У Ісмаїлова проблеми зі спиною, отримує уколи, які залишив йому адвокат під час минулого відвідування, я принесу йому таблетки. У Саледінова також проблеми із зубами і є висипи на шкірі, він лікується мазями, які вислали йому батьки», — сказала Дубровіна.

За її словами, Емір-Усеіна Куку турбують нирки. Він повідомив їй, що написав заяву на обстеження в колонії. Джемаденов і Абдуллаєв потребують невеликих операцій, але в умовах медсанчастини, поки від них відмовляються.

«Емір-Усеїну Куку лікар призначить ліки, можна буде вислати. У Джемаденова пахова грижа, пропонували операцію в тюремній лікарні, він відмовився, оскільки вважає, що вона не буде проведена на належному рівні. Мучать головні болі, йому я понесу ліки від голови. У Сейтосманова проблеми урологічного характеру, ми домовилися, що він також напише заяву в колонію на обстеження і огляд лікарем», — повідомляє Марина Дубровіна.

Також адвокат зазначає, що в відвіданих нею колоніях коронавірусних хворих немає. Політв’язні передавали слова привітання та подяки всім тим, хто їх підтримує.

«Психологічний стан хлопців нормальний, вони зустрічаються на п’ятничному намазі, підтримують один одного. Передають величезне спасибі всім небайдужим людям, які допомагають їм і опікають їх сім’ї, пишуть листи з різних міст, тобто вони не відчувають себе покинутими. Сподіваються на підтримку України», — сказала адвокат.

Нагадаємо, раніше 19 серпня адвокат Едем Семедляєв відвідав українських політв’язнів в колонії №2 башкирського міста Салават.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини