Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Про нас забули: український політв'язень Олексій Бессарабов написав звернення до держсекретаря США

18 / 05 / 2021

Текст звернення опубліковано на сайті Крим.Реалії.

У своєму зверненні Олексій Бессарабов нарікає на те, що, на його думку, громадськість забула про українських політв’язнів, яких незаконно позбавила волі влада РФ в Росії та Криму.

«Не зважаючи на те, що моє ім’я, як і імена десятків інших політичних в’язнів, є в списках таких правозахисних організацій, як Freedom House, “Меморіал” , ми майже забуті. Про нас пам’ятають тільки наші рідні, друзі, колеги по роботі. Ми забуті, тому що проблематика Криму не обговорюється ні в “нормандському форматі”, ні в Мінських переговорах. Ці формати стосуються тільки окупованого Донбасу. Але не Криму. Олег Сенцов вже на свободі, але “список Сенцова” залишився, більш того, він постійно поповнюється новими іменами арештантів», — пише Олексій Бессарабов.

Також у своєму зверненні він сказав, що на думку політв’язнів, ключовою темою майбутніх переговорів президентів України, США та РФ має бути безумовне звільнення незаконно утримуваних Росією осіб, для відновлення мінімального рівня довіри між лідерами.

«Приклади цього є. Зокрема, це досвід США у вирішенні афганського конфлікту, де був реалізований принцип: спочатку взаємне звільнення осіб в форматі “всіх на всіх”, і лише потім політичне врегулювання … У разі російсько-українського конфлікту проводяться лише часткові звільнення, останнє з яких було в 2019 році і стосувалося тільки Донбасу, але не Криму», — пише в’язень.

В кінці свого звернення Олексій Бессарабов висловив надію на те, що під тиском США українські політв’язні зможуть здобути свободу.

Нагадаємо, фігуранта «справи диверсантів» Олексія Бессарабова затримали разом з Дмитром Штибліковим і Володимиром Дудкою 9 листопада 2016 року в Севастополі. Їх звинуватили в підготовці диверсій в Криму на замовлення української розвідки.

4 квітня 2019 підконтрольний Росії Севастопольський міський суд визнав Бессарабова винним в підготовці диверсії і незаконному зберіганні саморобних вибухових пристроїв і призначив йому покарання у вигляді 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і штраф в 300 тис. рублів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини