Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисники закликають підписати петиції про звільнення кримських політв'язнів

2 / 06 / 2020

Amnesty International пропонує підписати петицію із закликом відпустити батька двох дітей Еміра-Усеїна Куку.

Також правозахисники закликають написати листа з вимогою звільнити Сервера Мустафаєва, якого розлучили з його чотирма дітьми.

«Неприпустимо, щоб діти ставали свідками протиправних дій щодо їхніх батьків чи, тим паче, страждали від емоційного чи фізичного тиску на них через позицію батьків», – йдеться у повідомленні Amnesty International Ukraine.

Нагадаємо, Емір-Усеїн Куку був організатором мітингу пам’яті депортації кримських татар у 2014 році. Його затримали в Ялті 11 лютого 2016 року і засудили на 12 років з обмеженням свободи на 1 рік, за звинуваченням у причетності до забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

Сервер Мустафаєв був затриманий 21 травня 2018 року. Його обвинувачують за ч. 2 ст. 205.5 ( «Участь в діяльності терористичної організації») і ст. 278 КК РФ ( «Підготовка насильницького захоплення влади»). Кримінальне переслідування Мустафаєва пов’язане з активною ненасильницької правозахисною діяльністю, критикою російських правоохоронних органів і влади. Політв’язень брав активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність».

Емір-Усеин Куку і Сервер Мустафаєв визнані організацією Amnesty International в’язнями совісті.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини