Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисники висловили протест проти затримань адвокатів в окупованому Криму

27 / 05 / 2022

Уряди іноземних держав та міжнародні організації, зокрема учасники Міжнародної Кримської платформи, мають висловити рішучий консолідований протест проти затримань адвокатів в окупованому Криму. Таке звернення КримSOS разом з іншими українськими громадськими організаціями оприлюднили сьогодні. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Денис Савченко.

“Нова хвиля репресій окупантів торкнулася тих, хто захищає жертв політичних репресій. Кримських адвокатів залякують, переслідують та затримують за вигадані адміністративні правопорушення. Це суперечить міжнародним стандартам та національному законодавству, що встановлює гарантії для представників юридичних професій”, – коментує Голова Правління КримSOS Денис Савченко.

Українські правозахисники опублікували заяву, де закликали уряди держав та міжнародні організації:

  1. Висловити рішучий консолідований протест проти затримань адвокатів в окупованому Криму та посилити дипломатичний, санкційний та інших тиск на рф.
  2. Запровадити персональні санкції проти осіб, які причетні до грубих порушень прав людини в окупованому Криму, зокрема співробітників російської ФСБ, “Центру Е”, суддів та інших категорій співробітників окупаційної адміністрації та російських посадовців.
  1. Надавати всебічну підтримку жертвам політичних репресій в Криму та їхнім родинам.
  1. Продовжувати здійснювати моніторинг та документування порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності в окупованому Криму і включати їх у регулярні звіти про ситуацію з правами людини в Україні.
  1. Надавати допомогу Уряду України у розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та грубих порушень прав людини в окупованому Криму. 

Правозахисники направлять лист зі зверненням до 70 посольств іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, в числі яких є учасники Міжнародної Кримської платформи. 

Нагадуємо, що 26-27 травня російські силовики в окупованому Криму затримали чотирьох адвокатів, які з перших днів російської окупації допомагають жертвам порушень прав людини: Едема Семедляева, Назіма Шейхмамбетова, Айдера Азаматова та Еміне Авамілєву.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини