Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисники подадуть скарги в ЄСПЛ за фактами зникнення людей в Криму

4 / 11 / 2015

Юрист Української Гельсінської групи з прав людини Дар’я Свиридова заявила в ефірі Радіо Крим.Реаліі, що Росія і Україна не розслідують факти насильницького зникнення людей в Криму. У зв’язку з цим правозахисники готують скарги в Європейський суд з прав людини проти обох країн.

«Розслідування подібних фактів викрадень на цій території [у Криму]все ж повинні проводити не тільки органи слідства Росії, але і органи слідства України. По суті, ті скарги, які сьогодні готуються або вже подані нашою організацією за фактом насильного зникнень осіб або за фактом смерті після насильницького зникнення особи, вони готуються як проти Росії, так і проти України, на жаль. Тому що ні та, ні інша країна не проводить ефективного розслідування цих фактів на національних рівнях», — розповіла Свиридова

За словами правозахисниці, перед тим, як звернутися до ЄСПЛ, потрібно пройти всі інстанції в країні, яка контролює територію, і довести, що в цій державі зроблено все для того, щоб знайти зниклих. На даний момент Гельсінська правозахисна група веде одну справа за фактом смерті людини, і близько чотирьох справ з насильницького зникнення людей в Криму. По одній з цих справ скаргу вже подано до ЄСПЛ, по решті йде «вичерпання національних засобів захисту».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини