Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисники критикують блокаду Криму

24 / 09 / 2015

Правозахисники та громадські активісти жорстко розкритикували ініціативу стосовно блокади Криму. Зокрема юрист Сергій Мокренюк наголошує, що запланована на 20 вересня акція не відповідає нормам чинного законодавства.

Правник також переконаний, що таким чином не вдасться досягти тих цілей, які були поставлені організаторами акції. Нагадаємо, що вимоги організаторів акції включають відміну вільної економічної зони в Криму, звільнення політв’язнів та припинення переслідувань кримчан.

Натомість Мокренюк наголошує на важливості вирішення наявних проблем в рамках правового поля.  

«У нас є два народних депутати, уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу, є держслужба з питань Криму, крім того є міжфракційне депутатське об’єднання «Крим». Виникає питання, чому не використовуються на повну потужність ці інструменти, які передбачені законодавством України. Натомість нас підбурюють долучатися до не зовсім законних дій», — заявив юрист, додавши, що такі дії можуть призвести до дестабілізації на адмінкордоні та стати каталізатором масових заворушень.

З ним погоджується голова Кримського центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» Андрій Щекун, який заявив, що сьогодні влада досі не може скоординувати свої дії та вибудувати чітку стратегію політики щодо Криму.

«Потрібно консолідувати діяльність усіх гілок влади та скасувати закон про вільну економічну зону, і тоді не доведеться вигадувати різноманітні блокади. Це питання потрібно вирішувати в стінах Верховної Ради», — сказав експерт.

Правозахисник Ольга Скрипник також наголосила, що потрібно продовжувати вибудовувати політику щодо Криму в рамках чинного законодавства.  «Ми шукаємо зв’язок з Кримом, а не відторгнення Криму. Тому нам треба консолідувати зусилля з розробки направлених на реінтеграцію Криму законодавчих ініціатив, які передбачатимуть захищеність громадян, що залишились на території окупованого півострову», — пояснила Скрипник.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини