Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисниця Євгенія Андреюк розповіла подробиці свого затримання

27 / 04 / 2016

В ніч з 26 на 27 квітня білоруські прикордонники затримали заступника координатора громадської організації «Крим SOS» Євгенію Андреюк. Затримання відбулося на прикордонному пункті «Мокрани», коли правозахисниця поверталася з Білорусі в Україну. У цілому Андреюк пробула на кордоні більше 4 годин. На даний момент вона вже знаходиться в Україні.

«На митному контролі до мене не було питань, на паспортному, співробітниця запитала, куди я їду і з якою метою. Після того, як всі повернулися в автобус, пройшло близько 15 хвилин, прийшов співробітник прикордонної служби і попросив мене вийти з речами <...> дві години я провела у залі обшуку без інформації та пояснень», — розповіла правозахисниця.

Через дві години до Андреюк прийшли співробітники прикордонної та митної служби і зачитали рішення про проведення особистого митного обшуку.

«Близько години тривала процедура обшуку особистих речей та особистого обшуку. Інтерес викликали книги, блокноти, носії інформації, ноутбук. Все це ретельно оглядалося, прочитувалося, ставилися додаткові питання. Нічого не конфіскували — все віддали, склали акт, посадили на автобус до Ковеля, тому що до Києва не було нічого», — повідомила вона.

За словами Андреюк, це вже не перший випадок, коли її затримують при перетині кордону з Білоруссю.

«Ситуація зі мною повторюється вдруге, минулий був у жовтні перед виборами. Приблизно однаковий сценарій — проблеми починаються не з митницею, а при прикордонному контролі, коли мої паспортні дані вводять в систему. Очевидно, що видається інформація з якихось «чорних списків», на підставі чого замначальника обласної митниці приймає рішення», — пояснила вона.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини