Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Практичні рекомендації для підприємців-переселенців

17 / 03 / 2016

Бізнес-форум – перший захід масштабної нової програми підтримки, супроводу та розвитку бізнесу внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в 2016 році. Організатором проекту є громадська організація «КримSOS».

Провідні експерти познайомили учасників з міжнародним та національним досвідом підтримки самозайнятості, європейськими стандартами, принципами корпоративної соціальної відповідальності, навчальними програмами розвитку бізнесу. Своїм досвідом поділились переселенці, котрі на сьогодні мають бізнес та отримували грантову підтримку на його розвиток. Серед них — Рустем Скибін з Криму, котрий має власну майстерню кераміки, Анастасія Ларкіна з Донецька, яка володіє кафе у Києві, Наталія Григор’єва з Донецька, котра виготовляє оригінальні продукти харчування в Одесі.

 

Анастасія Ларкіна, власниця Love Cake, ділиться підприємницьким досвідом
 

«Сьогодні гарний час для розвитку соціального підприємництва через відсутність державних коштів на розвиток бізнесу, тому діяти треба по принципу «допоможи собі сам». Відсутність спеціального законодавства, яке б регулювало діяльність соціального підприємства, наявність ресурсів, які не цікаві традиційному бізнесу (люди, ландшафтні об’єкти, тощо), лояльність з боку міжнародних організацій (гранти, кредити) – сприяє розвитку соціального підприємства» вважає Сергій Гвоздьов, кандидат економічних наук, МВА, керуючий партнер компанії «Необхідно й достатньо», професор з бізнесу Київської Школи Економіки.

Наприкінці форуму в ході відкритої дискусії учасники та експерти з’ясовували, скільки має тривати підтримка молодого бізнесмена-переселенця, у який спосіб, і яка підтримка є найкориснішою, як оцінити відповідальність грантерів. Учасники дійшли висновку, що найбільш актуальний напрямок підтримки – організація навчання, розвиток соціального партнерства.

«Є проблема стратегічного бачення, уряду, держави – відсутність стратегії щодо окупованих територій, ВПО, і наша тема теж мала б бути однією зі стратегій, – вважає координатор КримSOS Таміла Ташева. – Постає питання – наскільки довго будь-яка організація, держава, будь-хто, має допомагати ВПО в Україні. Окрім гуманітарної допомоги, ми намагаємось забезпечити переселенців робочими місцями,  вкрай важливо просувати ідеї розвитку само зайнятості на державному рівні. Потреби різних регіонів відрізняються, звісно, ми маємо це враховувати. Просто гуманітарна допомога – відходить поступово. Екстрені програми допомоги, такі, як були в 2014, 2015, згортають, розгортають інші, довготривалі програми, розраховані на навчання, організацію взаємодіяльності та взаємодопомоги. Люди мають зрозуміти, якщо їм допомагають на старті, вони можуть допомагати таким самим людям».

Переглянути відео з форуму можна тут.

СКАЧАТИ практичні рекомендації за результатами бізнес-форуму для переселенців

 

 

У Бізнес-форумі взяли участь експерти: Сергій Гвоздьов, кандидат економічних наук, МВА, керуючий партнер компанії «Необхідно й достатньо», професор з бізнесу Київської Школи Економіки; Катерина Дерменжі, керівник проекту «Unlimit Ukraine  – Проект для підтримки відповідального бізнесу» (Європейська Бізнес Асоціація); Андрій Бутін, експерт Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні», старший науковий співробітник ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій»; Василь Назарук, менеджер Програми соціального інвестування «Вестерн Ен-Ай-Ес Ентерпрайз Фонд», тренер з соціального підприємництва; Андрій Стрєльцов, віце-президента «Спілки орендарів і підприємців України»; Вікторія Мінаєва, тренер у Бізнес Школі «Крок», StartUPUkraine та організаціі «КримSOS»; Рустем Скибін, кримськотатарський кераміст; Андрій Уваров, спеціаліст в області зростання продажів; Анастасія Ларкіна, власниця кафе Love Cake. Також виступали представники міжнародних організацій, які впроваджують програми щодо самозайнятості ВПО, – Ігор Арбатов, ПРООН; Тетяна Ловцова, УВКБ ООН; Станіслав Лячинський, Міжнародний фонд «Відродження».

 Захід «Бізнес-форум для переселенців: Європейські стандарти» виконується ГО «КримSOS» в рамках Української Ініціативи з підвищення впевненості (UCBI), яка фінансується  Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини