Повідомлення для кримчан щодо перетину адмінкордону та початку роботи ЦНАПу на КПВВ «Чонгар»
15 / 05 / 2020Однак, звертаємо увагу кримчан на необхідність врахувати обмеження перетину КПВВ, як з боку уряду України, так і з боку окупуючої держави РФ, які досі діють.
З 27 березня Російська Федерація заборонила переміщення з тимчасово окупованою територією та встановила виключення, коли таке переміщення дозволено (у випадку смерті одного з подружжя, батьків, дітей, усиновлювача, усиновленого, опікуна й піклувальника). Але 29 квітня уряд РФ розпорядженням № 1170-р запровадив певні зміни щодо перетину КПВВ з Кримом. Ці зміни дозволяють одноразово виїхати з РФ і Криму громадянам РФ (включно з нав’язаним громадянством РФ в Криму), котрі мають громадянство іншої країни або документ, що підтверджує постійне проживання за межами РФ. Тобто мешканці Криму отримали можливість одноразово виїхати з Криму через російські КПВВ, посилаючись на норму про наявність у них громадянства України. Деякі кримчани вже змогли перетнути російські КПВВ на підставі цієї норми.
Водночас на українських КПВВ з Кримом продовжують діяти обмеження в’їзду–виїзду, запроваджені Кабінетом Міністрів України, відповідно до яких громадяни України можуть виїхати з Криму або в’їхати туди за наявності підстав гуманітарного характеру (незалежно від реєстрації місця проживання). Рішення щодо пропуску через КПВВ за таких підстав ухвалює голова Державної прикордонної служби України. Для прискорення розгляду запиту, ми рекомендуємо направляти пакет документів, які підтверджують наявність гуманітарних підстав, завчасно на електронну пошту Державної прикордонної служби adpsu@dpsu.gov.ua, zvernennia@dpsu.gov.ua.
Просимо зауважити, що станом на сьогодні виїзд з Криму для отримання адміністративних послуг не визначений як підстава гуманітарного характеру для перетину українських КПВВ.
Також необхідно врахувати, що діють вимоги щодо обсервації після перетину українських КПВВ. 22 квітня Постановою КМУ № 291 були запроваджені зміни, за якими обсервація в медичних або інших установах для громадян України, котрі виїхали з Криму, може бути замінена іншим заходом. Для цього треба надати письмову згоду «на самоізоляцію» з використанням електронного сервісу «Дій вдома» та відбути 14-денну ізоляцію за місцем фактичного проживання. Для цього треба встановити мобільний додаток і виконувати належні інструкції.
Кримська правозахисна група
Крим СОС
Центр прав людини ZMINA
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Центр громадянської просвіти “Альменда”
Регіональний центр прав людини
Дім прав людини “Крим”