Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Постпред президента України в АРК нагадав ОБСЄ про переслідування в окупованому Криму

1 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Укрінформ».

 «Згідно з повідомленнями ряду міжнародних організацій, ситуація з правами людини в окупованому Криму різко погіршилася. Звіти підтверджують наявність широкомасштабних викрадань, насильницьких зникнень, тортур, політично мотивованих переслідувань за етнічною й релігійною ознаками та дискримінації. Порушуються основні права на свободу мирних зібрань, вираження поглядів, віросповідання та освіту. Забороняються засоби масової інформації. Відбувається знищення української та кримськотатарської ідентичностей. Проводиться незаконний призов на військову службу до збройних сил РФ », —  заявив Кориневич.

Відзначимо, що основною темою Форуму було погіршення Росією ситуації з безпекою в Азовсько-Чорноморському регіоні. За словами Кориневича, прямим наслідком окупації і мілітаризації Криму може стати перетворення Чорного і Азовського морів в «російські озера».

Нагадаємо, за даними «Крим SOS», з політичних мотивів окупаційною владою Криму з 2014 року відкрито кримінальні провадження на 121 людину (серед них щодо кримських татар — 85, щодо проукраїнських активістів — 13). У місцях несвободи знаходиться 98 осіб (серед них кримських татар —  67, проукраїнських активістів — 6). Серед них на території АРК — 46; на території РФ — 44 (місцезнаходження ще 8 точно не відомо). Серед них осіб, які практикують релігію — не менше 69. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини