Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Порушення законів війни: Фонд Джорджа Клуні опублікував звіт про суд над другою Бахчисарайською групою «справи Хізб ут-Тахрір»

28 / 04 / 2021

Звіт було підготовлено організацією Human Rights Embassy, ​​яка провела аналіз і оцінку другої Бахчисарайської «справи Хізб ут Тахрір»

Повідомляється, що правозахисники спостерігали за проведенням судового розгляду по цій справі з 15 листопада 2019 року по 16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді РФ, в рамках ініціативи «TrialWatch» Фонду Клуні.

Нагадаємо, 16 вересня Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив сімох фігурантів цієї справи до великих термінів ув’язнення в колонії суворого режиму: Марлена Асанова засудили до 19 років позбавлення волі, Мемета Белялова — до 18, Тимура Ібрагімова — до 17, Сейрана Салієва — до 16, Сервера Мустафаєва — до 14, Сервера Зекір’яєва та Едема Смаїлова — до 13 років. Восьмого фігуранта справи, Ернеса Аметова, визнали невинуватим і звільнили в залі суду.

Автори звіту закликали звільнити ув’язнених по цій справі, оскільки її було проведено з кричущими порушеннями прав людини і міжнародного права.

«Судовий розгляд справи за обвинуваченням цих осіб був пов’язаний з порушенням їхнього права на справедливий суд та інших прав людини, включаючи право на презумпцію невинуватості, право на участь в судовому розгляді і свій захист в ньому, право на виклик і допит свідків, а також право на свободу від незаконного та свавільного затримання. З огляду на ці порушення, Військовий апеляційний суд м. Власіха повинен скасувати вирок щодо вищевказаних осіб та видати постанову про їхнє негайне звільнення», — сказано в тексті звіту.

Також в доповіді зазначено, що РФ взагалі не мала права судити фігурантів другої Бахчисарайської справи, оскільки звинувачення проти них повинні були висуватися в рамках українського законодавства, яке не забороняє діяльність організації «Хізб ут-Тахрір».

«Кримський півострів юридично залишається українською територією, що знаходиться під російською окупацією … російська влада порушила вимоги Четвертої Женевської конвенції, висунувши проти Мустафаєва і його співвідповідачів звинувачення в рамках російського кримінального законодавства, і піддали їх розгляду в російському суді. Згідно зі Статтею 64 Четвертої Женевської конвенції, влада РФ була зобов’язана застосовувати до підсудних українське право і розглядати їхню справу в українському суді», — йдеться у доповіді.

Правозахисники зазначили, що з самого початку кримінальні обвинувачення на адресу фігурантів цієї справи представляли собою порушення фундаментальних положень міжнародного гуманітарного права та законів війни.

З повним текстом доповіді Ви можете ознайомитися тут.

Нагадаємо, Фонд Клуні «За справедливість», розкритикував незаконний вирок фігурантам другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» після його винесення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини