Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Порушення прав кримських татар та загрози їхній мові: координатор КримSOS взяв участь у сесії Форуму ООН з питань корінних народів

6 / 05 / 2021

Під час сесії представники корінних народів з усього світу мали змогу надати інформацію щодо ситуації в сфері дотримання їхніх прав. Цьогоріч організатори окремо сфокусувались на питанні дотримання Цілі сталого розвитку №16 «Мир, правосуддя, безпека» та ролі дотримання прав корінних народів в процесі виконання даної цілі. 

Координатор КримSOS Денис Савченко взяв участь у дискусії, присвяченій ситуації, в котрій опинилися кримські татари, як корінний народ, після початку тимчасової окупації Криму Росією.

«Мені була надана можливість розповісти про систематичні порушення прав людини, котрі окупаційна адміністрація використовує як інструмент переслідування, терору та придушення спротиву кримських татар проти окупації Криму. Під час доповіді я надав інформацію про різні види порушень прав людини (політично мотивоване кримінальне та адміністративне переслідування, насильницькі зникнення, свавільні обшуки, релігійні та культурні утиски). Також я надав актуальні статистичні дані та відмітив загальні тренди щодо ситуації, в котрій зараз опинилася громада кримських татар у Криму», — сказав Денис Савченко у коментарі QirimInfo.

У панельній дискусії також брали участь: Юрій Вітренко — заступник постійного представника України при ООН, Антон Кориневич — представник президента України в АР крим та м. Севастополь та представники кримськотатарської молоді, зокрема  члени ГО «Q-hub» — кримської освітньої платформи.

«Ми говорили про збереження та популяризацію кримськотатарської мови, яка знаходиться у стані загрози винищення. В такому стані вона перебуває з часів депортації. Ми говорили проте, що було би важливо на таких платформах об’єднуватись з тими, хто популяризує українську мову в Україні… Кожен член нашої організації розказував свою історію, пов’язану з мовою, чому вкрай важливо зберігати її», — розповів у коментарі QirimInfo менеджер комунікаційного та медійного напрямку «Q-hub» Муслім Умеров, який теж взяв участь у дискусії.

Також він висловив надію на те, що  концепція розвитку кримськотатарської мови, яку у квітні 2021 року схвалив Кабмін України, реально запрацює.

Нагадаємо, що 30 квітня координаторка КримSOS Ольга Куришко взяла участь у засіданні Координаційної ради з питань дотримання прав ВПО та іншого цивільного населення, яке постраждало від тимчасової окупації та збройного конфлікту. Під час засідання вона звернула увагу на дискримінацію кримчан українськими банками і незадовільний стан КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом. 

Також на засіданні було розглянуто Доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україн за 2020 рік. З аналізом цього документу ви можете ознайомитись тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини