Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Портніков: єдиний рецепт повернення Криму — територіальна дезінтеграція Росії

26 / 02 / 2016

Журналіст, публіцист та оглядач «Радіо Свобода» Віталій Портніков вважає, що єдиним реальним рецептом повернення Криму до складу України є територіальна дезінтеграція самої Росії, всі інші методи — споживання українського бюджету.

Таку думку Портніков висловив під час міжнародного форуму «Крим — це Україна. Анексований півострів між минулим та майбутнім», передає QirimInfo. За його словами, інформаційну війну за повернення півострову потрібно вести не в кримських містах, а в столиці Росії — Москві.

«Потрібно говорити, що Російська Федерація може стати нормальною цивілізованою державою, якщо буде погоджуватися з канонами міжнародного права. Потрібно доводити неконституційність багатьох рішень російського керівництва, готуючись до того, що економічний, соціальний та інші крахи, які очікують на Російську Федерацію, — примусить її керівництво вдатися  до цілої низки компромісів з територіями, які складають російську державу», — заявив Портніков.

Також, за словами журналіста, питання повернення Криму ускладнює, те що територія півострову була приєднана до Росії в якості федерального округу.  

«Ми можемо говорити скільки завгодно, що це не відповідає міжнародному праву, але з точки зору російського права Крим – частина Російської Федереції. Це кримський федеральний округ, це такаж територія РФ, як Уфа, Чита або Москва. Якщо виникає думка, що хтось хоче повернути Крим, виникає риторичне питання: Що буде робити Росія?», — вважає журналіст.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини