Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Порожні стільці»: у Києві відбулась акція на підтримку заручників Кремля

15 / 11 / 2021

15 листопада на Софійській площі Києва відбулась щорічна акція «Порожні стільці» на підтримку українських політв’язнів в РФ, в окупованому Криму, а також заручників на окупованій частині Донбасу.

Про це повідомляє «Укрінформ». 

Український ПЕН та Центр громадянських свобод проводять цю акцію вже втретє.

Фото: Олена Худякова, Укрінформ

Акція відбувається щорічно 15 листопада, у День ув’язненого письменника, або День порожніх стільців.

Мета заходу – нагадати українцям і світовій спільноті про справи українських політв’язнів, а також закликати представників влади використовувати кожну нагоду для їхнього звільнення. 

Організатори акції розмістили на Софійській площі більш як 100 стільців, на кожному з яких прикріпили табличку з ім’ям одного з в’язнів.

Ця символічна інсталяція — нагадування про тих, кого влада РФ незаконно позбавила волі за політичними мотивами на окупованих територіях України.

Під час акції відомі письменники, журналісти, актори та музиканти зачитали свої листи заручникам Кремля.

Фото: Уніан/Дмитро Хилюк

Листи читали, зокрема, співачка Христина Соловій, акторка Наталя Сумська, журналістка Ірина Славінська та письменник Андрій Курков.

Потім ці листи через адвокатів передадуть політв’язням.

За інформацією Центру громадянських свобод, щонайменше 300 українців перебувають в заручниках у бойовиків на окупованій частині Донбасу.

За інформацією КримSOS, в окупованому Криму влада РФ позбавила волі за політичними мотивами 111 людей, 89 з яких — кримські татари.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини