Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Порошенко схвалив закон, що робить довідки переселенців безстроковими

6 / 01 / 2016

Президент Петро Порошенко підписав закон, який робить безстроковими довідки переселенців із зони АТО та Криму, повідомляє Lb.ua.

Закон був прийнятий 3 листопада, однак 26 листопада Порошенко його ветував, запропонувавши документ вдосконалити. Рада з пропозиціями Президента погодилася і 25 грудня прийняла документ повторно.

6 січня Порошенко закон підписав, він набуде чинності найближчими днями – з дня, наступного за днем ??опублікування в офіційній пресі.

За новим законом, дія довідки переселенця тепер буде безстроковою, а не на півроку, як раніше.
Закон також скасовує необхідність ставити штамп на зворотному боці довідки в органах Державної міграційної служби (ДМС). Скасовані перевірки місць проживання переселенців. Зняті також зобов’язання інформувати органи ГМС про своє фактичне місце проживання і раз на півроку відзначатися в цих органах.

Переселенці, які не встигли розірвати трудові відносини до виїзду із зони АТО чи Криму, зможуть подати заяву про припинення трудового договору в центрі зайнятості за новим місцем проживання.

Органи влади повинні прийняти переселенця на облік в день подачі заяви, якщо у нього є в паспорті штамп реєстрації місця проживання. Якщо ж такого штампа немає, термін прийняття на облік обмежене 15 днями. Протягом цього часу переселенець може надати як доказ військовий квиток, трудову книжку, документ про право власності на нерухоме або рухоме майно, документ про освіту (науковий ступінь), медичні документи, фотографії або відеозапис.

Причини, з яких Президент раніше ветував закон, стосувалися того, що в документі не був прописаний контроль над тим, чи не повернувся переселенець назад на окуповану територію.

У вдосконаленому законі Рада прописала, що інформацію, чи проживає переселенець за новим місцем проживання, органи соцзахисту повинні отримувати з державних реєстрів, в результаті обміну інформацією з іншими органами соцзахисту, а також з волонтерськими та іншими організаціями, які допомагають внутрішнім переселенцям.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини