Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Порошенко: необхідно якомога швидше створити механізм захисту прав ВПО

20 / 09 / 2016

 

Президент України Петро Порошенко заявляє, що всі зусилля світового співтовариства щодо подолання проблеми біженців будуть марними, якщо не усунути першопричини цієї проблеми, якими є зовнішня агресія і порушення міжнародного права. Про це президент заявив у понеділок, 19 вересня, під час саміту ООН з питань біженців і мігрантів, що проходить у Нью-Йорку, передає Deutsche Welle.

«Ми не маємо права заплющувати очі на бомбардування Росією цивільних об’єктів у сирійському Алеппо або на українському Донбасі», — зазначив Порошенко і наголосив на необхідності покладення відповідальності на державу, яка порушує міжнародне право і фундаментальні свободи, унаслідок чого цивільне населення змушене залишати свої будинки.

“Необхідно якомога швидше розробити такий міжнародний механізм відповідальності, а також міжнародні зобов’язальні рамки для захисту прав внутрішньо переміщених осіб”, — зауважив президент, не конкретизувавши при цьому, яким саме має бути цей механізм.

За словами Порошенка, російська збройна агресія змусила близько 1,8 мільйона українців стати внутрішньо переміщеними особами.

Крім того, президент України вважає за необхідне відновити посаду спеціального представника генерального секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, раніше 19 вересня на саміті ООН з питань біженців і мігрантів 193 країни схвалили декларацію про захист біженців. У ній держави закликають надавати більш гуманну та скоординовану відповідь на гостру міграційну кризу у світі. Декларація, утім, не має зобов’язуючого характеру.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини