Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Поради для батьків першокласників від психологів запорізького офісу «КримСОС»

20 / 07 / 2017

На курсах діти навчились писати графічні диктанти, були проведені вправи на розвиток мислення, уваги, творчості, креативності. На останньому занятті діти-волонтери провели для майбутніх першокласників майстер-клас з виготовлення прикрас для волосся за технікою «канзаши». Для батьків проводили окремі  зустрічі з юристом та психологами у форматі «питання – відповідь».  

 

Чому важлива психологічна підготовка?

Нові діти, нова атмосфера, суворі та добрі викладачі – все це новий стрес для кожної дитини. Окрім цього, дитина може з радістю піти в школу, але це не означає, що вона матиме бажання вчитися. Тож, потрібно зацікавити дитину до навчання, підготувати психологічно. Та не потрібно вимагати занадто багато й чекати великих звершень на цьому етапі.

Психологи радять батькам майбутніх першокласників

Влаштуйте прогулянку до школи

Обов’язково проведіть дитині невелику екскурсію до школи: пройдіться по двору і навколо будівлі, а потім увійдіть всередину. Бажано показати дитині, в якому класі вона буде вчитися, де знаходиться туалет та їдальня. Періодично можна ходити гуляти до школи, граючи по дорозі у щось. Так дорога до школи буде завжди викликати хороші асоціації у малюка.

Збирайте портфель та одягайте форму

Непогано кілька разів за місяць потренувати збори до школи: нехай першокласник самостійно вдягне шкільну форму. Потім мама або тато, розкидавши його шкільне приладдя по підлозі, покаже, як збирати портфель і що куди класти.

Грайте в школу

Батьки можуть посадити дитину серед іграшок і провести «урок», при цьому попросити малюка встати, коли мама-«вчителька» входить в «клас», потім сісти за парту, взяти в руку ручку, відкрити зошит.

Прокидайтесь раніше

Місяця, щоб привчити дитину вставати раніше, вистачить. Досить щодня віднімати від її сну по 5-10 хвилин. Тоді першого вересня малюк не буде сонно позіхати на лінійці. Але пробудження дитини має супроводжуватися приємними для неї діями, наприклад, усмішкою або обіймами мами.

«Доросла» кімната

У кімнаті обов’язково повинно з’явитися щось, що говорило б йому про «доросле» шкільне життя, про зміну статусу, щоб школяр швидше звикав. Приміром, той же письмовий стіл або можна вже зараз купити малюкові невелику шкільну дошку з крейдою.

Формуйте позитивний образ школи 

Ні в якому разі не потрібно говорити першокласникові фрази типу «закінчилося дитинство, почалося доросле життя» або «не будеш слухати вчительку, вона тебе покарає». Так любов до школи в нього точно не виховати. Добре, якщо б перша вчителька написала листа майбутньому учневі, розповівши про те, як вони цікаво будуть проводити час у школі, скільки всього нового він дізнається, як багато друзів з’явиться.

Якщо творчий підхід в учителя відсутній, розповісти про все це повинні батьки. Ще батькам потрібно розповідати побільше хороших веселих історій з їх шкільного життя. Наприклад, про те, як вони знайшли свого першого шкільного друга. Також можна показати першокласникові батьківські шкільні фотографії.

Не залякуйте оцінками

Казати дитині про те, що вона повинна приносити тільки хороші оцінки заборонено. Тим більше що в 1-му класі їх не ставлять. Краще вже зараз завести журнал досягнень малюка, щодня записуючи туди кожен його успіх, наприклад, «сьогодні малюк сам почистив зуби». Тоді він буде знати, що хороші оцінки – це не єдині його заслуги перед батьками і перестане боятися принести «двійку», коли буде ходити до школи.

Не «ліпіть» вундеркінда

За місяць до школи не потрібно намагатися підтягти всі «хвости», годуючи дитину новою інформацією.

І пам’ятайте, вислів: «У світі є тільки одна найкраща дитина, і кожна мама її знає…»

Вибір редакції

Ще Новини