Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Понад 13 тисяч українців встановили застосунок для пошуку зниклих внаслідок війни 

10 години тому

Минулого року в Україні запрацював мобільний додаток «Reunite Ukraine», що допомагає в пошуку зниклих безвісти військових, дітей та возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, виїхали за межі України, залишилися на ТОТ або були незаконно депортовані до рф. Наразі застосунок завантажили понад 13 тисяч осіб. Про це КримSOS повідомила керівниця відділу з розвитку бізнесу «Reunite Ukraine» Яна Козак. 

«Бувши розробленим батьками, дітей яких було викрадено, першочерговою місією цього застосунку був пошук загублених та викрадених (у тому числі примусово вивезених росіянами на території інших країн від початку війни) дітей. Втім наразі ми зіштовхнулись із величезною кількістю роз’єднаних родин внутрішньо переміщених осіб, чиї родичі залишились на прифронтових територіях, біженців, а також зниклих безвісти військових. Гадаю, найбільш актуальною наша програма є для пошуку останніх. Адже на сьогодні вважаються зниклими безвісти близько 50 тисяч українців, більша частина з яких – військовослужбовці», – зазначає Яна Козак. 

Додаток «Reunite Ukraine» є безкоштовним. Його унікальність полягає в тому, що це єдина в Україні централізована база даних людей, які вважаються загубленими, а також тих, хто може когось шукати. Ця система штучного інтелекту постійно аналізує збіг інформації та фото між профілями людей з різних куточків світу. Після того, як збіг встановлено, система відправляє інформацію до Національної поліції України, а після перевірки обидва користувачі отримують сповіщення та можуть почати листування.  

Яна зазначає, що для верифікації особи Національна поліція України вимагає завантажити своє фото разом із документом, що підтверджує особу. Однак багато людей цього не виконує, або робить це некоректно. У такому випадку працівник поліції відхиляє такий акаунт. Це важливо для запобігання потраплянню до бази даних зловмисників та ботів. Варто зазначити, що дані, які користувач вносить у застосунок, може бачити лише він та працівники поліції. Крім того, вся інформація, внесена в додаток, зашифровується і зберігається на безпечному сервері, що вказує на забезпечення конфіденційності. 

Яна підкреслює, що неприбуткові громадські організації, дитячі будинки та державні установи також можуть співпрацювати з «Reunite Ukraine», завантажуючи дані про осіб, які вважаються зниклими безвісти або перебувають у зоні ризику зникнення, адже це значно підвищить ефективність допомоги українським сім’ям у ці складні часи. 

Штучний інтелект має попит в роботі правоохоронних органів України. Зокрема, завдяки платформі Clearview AI прокуратурі АР Крим та міста Севастополя вдалось ідентифікувати та здобути докази щодо учасників «Самооборони Криму», які допомагали зс рф під час окупації півострова та причетні до вчинення ряду злочинів, а також встановити місце перебування дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, що лишалися на півострові у 2014 році, й потенційно могли бути депортовані на територію рф. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини