Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Понад 100 ув'язнених з Криму і РФ хочуть перевестися на материкову Україну – представник омбудсмена

3 / 11 / 2016

Понад сто в’язнів, засуджених в Криму до російської анексії, хочуть перевестися для відбування покарання на материкову Україну, повідомляють Крим.Реаліі. Всього таких в списках офісу українського омбудсмена 103 людини.

Ув’язнені громадяни України поділяються на три категорії: засуджених в Криму до російської анексії і які відбувають покарання на півострові (28 осіб), переведених на територію РФ (22 людини), і засуджених в Криму після анексії (53 людини).

Як пояснив Крим.Реаліям представник омбудсмена Михайло Чаплига, список формується на підставі звернень самих ув’язнених, їх родичів, інформації Міністерства юстиції України та громадських організацій.

Також він прояснив ситуацію із затримкою передачі Україні 17 засужденних, про які повідомлялося у вересні.

“Вони попросили почекати певний час, оскільки повинні знайти відповідний правовий механізм за російським законодавством для передачі згаданих громадян України. Це зробити дуже складно, адже зараз по національному законодавству Російської Федерації засуджені особи повинні передаватися в інші держави тільки на підставі міжнародних конвенцій”, — розповів Чаплига.

На момент окупації в Криму знаходилися більше тисячі ув’язнених, які відбували покарання за злочини різного ступеня тяжкості. Після анексії їх справи потрапили у відання російської Федеральної служби виконання покарань (ФСВП). Частина в’язнів була вивезена вглиб території РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини