Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Понад 100 дітей соціально вразливих категорій стали ведучими циклу дитячих телепрограм

15 / 02 / 2021

106 дітей-переселенців зі Сходу України та АР Крим, дітей з інвалідністю, дітей-сиріт і напівсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених і багатодітних сімей віком від 6 до 17 років із 15 населених пунктів України стали телеведучими 7 нових випусків циклу дитячих пізнавальних культурно-мистецьких телепрограм із перекладом українською жестовою мовою, що поширюватимуться засобами медійного простору.

Проєкт органічно поєднав сферу культури із соціальною та освітньою сферами.

Основною метою проєкту є сприяння в суспільній реінтеграції та інклюзії виключених груп дітей. Він одночасно спрямований на посилення інтеграції культури в щоденні громадські практики, розширення розуміння ролі культури в житті суспільства та розвиток міжгалузевої співпраці.

Під час пресконференції організатори проєкту спільно з партнерськими організаціями та дітьми-учасниками проєкту, а також з їхніми батьками/опікунами, розкажуть, як створювався проєкт, про його цікавинки та одержані результати, зокрема буде продемонстровано відеофільм проєкту та фрагменти створених телепрограм. Також діти з інвалідністю по зору виконають музичний фрагмент із телепрограми про бандуру, а дитина з інвалідністю по слуху, що здійснила переклад жестовою мовою всіх телепрограм за проєктом та стала першою в Україні дитиною-сурдоперекладачем аудіовізуального контенту, розкриє секрети сурдоперекладу в дитячих телепрограмах.

У пресконференції візьмуть участь: 

 • голова ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ», керівник проєкту Діна Ібрагімова, 
 • начальниця проектного відділу Українського культурного фонду Тетяна Лишневець, 
 • Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, 
 • координатор ГО «КримSOS» Денис Савченко, 
 • співзасновниця БО «Благодійний фонд “З теплом у серці”» Ірина Крезуб, 
 • заступниця голови Луганської облдержадміністрації із соціальних та гуманітарних питань Катерина Безгинська,
 • перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ, 
 • Заслужена артистка України Олеся Жураківська, 
 • директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Марина Бриль, 
 • голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова, 
 • директор Ужгородської гімназії №14 Ужгородської міської ради Закарпатської області Оксана Легеза
 • т.в.о. директора Бердичівської спеціальної школи Житомирської обласної ради Жанна Громніцька, 
 • директор ГО «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю “Міст”» Наталія Московець. 

Безпосередніми учасниками цієї події стануть діти соціально вразливих категорій та їх батьки.

Цей проєкт є логічним, актуальним, затребуваним продовженням проєкту «МИ В ЕФІРІ», що було успішно реалізовано влітку 2020 року за підтримки Українського культурного фонду. У загальному підсумку цикл дитячих пізнавальних культурно-мистецьких телепрограм народознавчого напряму тепер складається з 10 випусків, хронометражем 14-16 хвилин кожен. Усі вони (як і попередні 3 випуски циклу) будуть розміщені у вільному доступі в Інтернеті, у тому числі на діджитал-платформах, а також транслюватимуться на телебаченні в ефірі телеканалів України.

Організатори проєкту: громадська організація «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо “Веселка ТВ» спільно з громадською організацією «КримSOS» та благодійною організацією «Благодійний фонд “З теплом у серці”» за підтримки Українського культурного фонду в рамках програми «Культура плюс».

Партнерські організації проєкту: БО «Луганське обласне відділення “Міжнародної благодійної організації “Благодійний фонд «СОС Дитяче містечко”», ГО «Об’єднання переселенців “Спільна справа”», ГО “Кримська родина”», Департамент соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Луганський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Департамент освіти і науки Луганської облдержадміністрації, ГО «Рука допомоги», Ужгородська гімназія № 14 Ужгородської міської ради Закарпатської області, Бердичівська спеціальна школа Житомирської обласної ради, БО «Фундація добрих справ», Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9 Уманської міської ради Черкаської області, ГО «Шлях добра», Полтавська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради.

Медійні партнери проєкту: Національна спілка журналістів України, Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні, Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти, Міжнародний дитячий медіафестиваль «ДИТЯТКО», ГО «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю “Міст”», ГО «Дитячі обійми», ЛОМГО «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – СХІД».

Онлайн-трансляція підсумкової пресконференції за культурно-мистецьким проєктом «МИ В ЕФІРІ плюс» відбуватиметься на YouTube-каналі Укрінформу.

Контактна особа: 066-975-73-88, tv.veselka@gmail.com (Станіслав Гнутов, координатор проєкту «МИ В ЕФІРІ плюс», член Національної спілки журналістів України).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини