Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язню Сервету Газієву стало погано під час засідання суду

10 / 06 / 2021

Про це QirimInfo повідомив адвокат Ріфат Яхін.

За його словами, Газієв вже давно відчуває гострий біль, проте медперсонал СІЗО-5 Ростова допомоги йому не надає.

«Вчора засідання призначене було на 10.00, але почалося о 14.30 через те, що стало погано Сервету Газієву в СІЗО. Їх не могли конвоювати до суду. Там проводилися заходи так званим “медперсоналом” СІЗО (на практиці ми знаємо, що нормального і адекватного там просто не існує). Газієв неодноразово звертався і його співкамерники, щоб йому надали допомогу. Йому погано постійно. Кажуть, що кожен день він “загинається” там в СІЗО. Йому вже тиждень не надається ніяка допомога в СІЗО. У підсумку йому зробили 2 або 3 знеболюючих уколи і відправили до суду, де йому знову стало погано», — розповів Ріфат Яхін.

Після того, як медики надали допомогу Сервету Газієву в суді, сказав адвокат, почався сам процес. Під час нього захист клопотав про вжиття заходів щодо СІЗО-5 і його медперсоналу, які порушують права ув’язнених.

«Це призводить до неодноразового і систематичного зриву судових засідань. Це ми сказали суду і я особисто заявив клопотання в інтересах Газієва, щоб на адресу СІЗО-5 і медсанчастини-61 було зроблено якусь судову вимогу про надання належної медичної допомоги», — сказав Ріфат Яхін.

У підсумку, повідомив адвокат, суд направив до управління виконання покарань по Ростовській області ухвалу про вживання належних заходів.

Нагадаємо, Сервет Газієв — фігурант другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». Більшість підозрюваних цієї групи були затримані в березні 2019 року. Пізніше до 23 затриманим кримським татарам додалося ще 2 людини. Всі вони звинувачуються в причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір». Їм закидають ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації» і за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (Участь в діяльності терористичної організації). Всім фігурантам справи було також пред’явлено обвинувачення за ч 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Приготування до насильницького захоплення влади).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини