Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язню Олександру Сізікову продовжили домашній арешт

26 / 11 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката в’язня Сафіє Шабанову.

Під час засідання, за словами захисника, судові пристави намагалися скласти на Сізікова адміністративний протокол за «періодичне зняття медичної маски», при тому, що протягом всього слухання суддя перебувала без маски.

«Вже після судового засідання щодо мого підзахисного Сізікова намагалися скласти протокол адміністративного правопорушення. Сізіков зажадав безкоштовного адвоката, зажадав законного представника, зажадав, щоб весь протокол вівся “за правилами”. У підсумку, протоколу не склали. Нас протримали близько години і відпустили», — сказала Шабанова.

Раніше Олександра Сізікова 30 днів примусово утримували на стаціонарній судовій психіатричній експертизі в Севастополі.

Нагадаємо, вранці 7 липня в різних районах Криму відбулися обшуки, після яких були затримані Олександр Сізіков, Сейран Хайретдінов, Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Вадим Бектеміров і Зекір’я Муратов. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили зі значними порушеннями. 

8 липня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді утримання під вартою до 2 вересня 2020 року. Олександр Сізіков за медичними показаннями відправлений під домашній арешт.

Всіх затриманих обвинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини