Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язню Меджиту Аблямітову продовжили термін утримання в СІЗО на 6 місяців

21 / 10 / 2020

Як повідомив QirimInfo адвокат Айдер Азаматов, під час засідання з’ясувалося, що суддя продовжив запобіжний захід Аблямітову на 6 місяців без відома захисту і обвинуваченого.

«Нам на засіданні повідомили, що 14 жовтня під час призначення попереднього слухання, суддя одноосібно, без участі Аблямітова і мене продовжив йому запобіжний захід, що неприпустимо. З точки зору кримінально-процесуального кодексу РФ при розгляді таких питань участь обвинуваченого і захисника є обов’язковою. Але суддя, чомусь, порушуючи закон, продовжив йому запобіжний захід. Після цього я заявив відвід судді, який показав такими діями свою зацікавленість у результаті справи. Суддя відвід відхилив», — сказав Азаматов.

Також адвокат повідомив, що суддя під час засідання 20 жовтня знову виніс аналогічну постанову про продовження арешту Меджитов Аблямітова.

«Знову на той самий термін — до 1 квітня 2021 року. Тобто, по суті, суддя таким чином показує, що попередня постанова було неправильною. Тобто зараз існує дві постанови про продовження запобіжного заходу», — додав Айдер Азаматов.

За словами адвоката, стан здоров’я Меджита Аблямітова задовільний, проте політв’язень вказує на неприйнятні умови утримання в СІЗО.

«Проблема в іншому, проблема в камері. У ній містяться 14 осіб при наявності 10 ліжок. Площа камери — близько 30 квадратних метрів. Крім того, у одного з його співкамерників вже другий тиждень не спадає температура. В умовах тієї камери ні про яку дистанції не може бути й мови», — сказав Айдер Азаматов.

Наступне засідання у справі Меджита Аблямітова призначене на 27 жовтня.

Як ми повідомляли раніше, політв’язня Меджита Аблямітова не випускали із СІЗО-1 Сімферополя, незважаючи на те, що термін його утримання закінчився 17 жовтня о 00:01 і жодної постанови про продовження арешту ні йому, ні адвокату надано не було.

Нагадаємо, 19 серпня ФСБ затримала 25-річного жителя села Журавки Кіровського району Криму Меджита Аблямітова. Його підозрюють у членстві в «батальйоні імені Номана Челебіджихана».

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальні провадження за фактами незаконного затримання та проведення обшуку у громадянина України Меджита Аблямітова.

Російські спецслужби переслідують кримчан за нібито членство в цій організації. Оскільки її представники не беруть участі в бойових діях на Донбасі, правозахисники розглядають переслідування всіх причетних до «батальйону імені Номана Челебіджихана» як політично мотивовані. На сьогоднішній день фігурантами «справи “батальйону Номана Челебіджихана”» є Едем Кадиров, Февзі Саганджі, Ділявер Гафаров, Наріман Межмедінов.

Вибір редакції

Ще Новини