Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язню Костенко відмовляють у медичній допомозі

26 / 02 / 2016

Кримському політв’язню Олександру Костенко відмовляють у медичній допомозі, повідомив його адвокат Дмитро Сотников в інтерв’ю Укрінформу.

 «У Олександра Костенко в колонії близько місяця тому взяли згоду на зустріч з українським консулом. Це дуже важливо, тому що де-факто означає визнання його українського громадянства. Тепер він дуже чекає зустрічі з консулом, тому що як громадянин України сподівається на захист держави. У Саші через відсутність медичної допомоги почала сохнути рука», — розповідає Сотников.

За словами адвоката, після тортур у ФСБ в Криму у Костенко була зламана рука. Відсутність необхідного лікування використовувалося в якості додаткового способу тортури. Після винесення вироку в Криму операція була зроблена, проте ніякої реабілітації не було, медична допомога не надавалася. Внаслідок цього рука у Костенко почала всихати.

Також була розглянута касаційна скарга у справі Костенко, в результаті якої суд частково скоротив термін учаснику євромайдан.

«Суд постановив виключити з кваліфікації ч. 1 ст. 222 КК РФ такі кваліфікуючі ознаки як носіння та придбання основних частин зброї… і призначити шляхом поглинання більш суворого менш суворим покаранням 3 роки 6 місяців позбавлення волі. Цей термін на 5 місяців менше призначеного за апеляційним постановою і на 8 місяців менше вироку», — написав адвокат на своїй сторінці Facebook.

Нагадаємо, 5 лютого 2015 року Костенко був затриманий ФСБ за звинуваченням у завданні шкоди здоров’ю середньої тяжкості співробітникові «Беркута» під час протистояння на Майдані і зберігання зброї. У травні 2015 року суд засудив його до 4 років позбавлення волі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини