Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язню Івану Яцкіну погрожують розправою в СІЗО Сімферополя

19 / 05 / 2021

Про це він дізнався 13 травня після розмови зі своїм підзахисним перед засіданням підконтрольного Росії Верховного суду Криму по справі Яцкіна.

За словами політв’язня, напередодні травневих свят до нього прийшов незвичайний відвідувач — високопоставлений співробітник російської поліції Криму, який є фігурантом справи щодо Яцкіна.

«В принципі такої практики не існує, коли фігуранти справи приходять до обвинуваченого в СІЗО. Скоріш за все розмова не дуже склалась у них, оскільки після повернення в камеру з боку співкамерників почали надходити погрози. До цього майже місяць у них були нормальні відносини, а тут раптом після цієї розмови почали погрожувати і йому, його близьким … Погрози без будь-яких вимог. Сказали, що спалять хату з дітьми і тд. Навіть відносно мене якісь погрози пролунали. У зв’язку з цим він був змушений просити, щоб його перевели в іншу камеру», — передав слова свого підзахисного Микола Полозов.

Зараз Іван Яцкін знаходиться в камері, в якій утримують ще одну людину, з якою, за словами Полозова «у них рівні стосунки».

«На подібні дії з боку адміністрації, які допустили в СІЗО особу без повноважень на подібне відвідування…ну необхідно вживати заходів реагування. Необхідний комплекс дій мною був здійснений. Подивимося, яка буде реакція», — додав Полозов.

Також адвокат повідомив, що стан здоров’я Івана Яцкіна задовільний. Адміністрація СІЗО видала йому частину необхідних медикаментів, які вже давно йому прислали рідні.

Нагадаємо, кримчанина Івана Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року в окупованому Криму. ФСБ звинувачує його у скоєнні злочину, передбаченого ст. 275 КК РФ (Державна зрада).

За версією слідства, Іван Яцкін вчинив державну зраду у формі шпигунства на користь Служби безпеки України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини