Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язню Ескендеру Сулейманову продовжили утримання під вартою на три місяці

6 / 06 / 2020

Про це в коментарі «Кримської солідарності» повідомив адвокат Рустем Кямілєв.

За його словами, прокурор подаючи клопотання про продовження запобіжного заходу Сулейманову, заявив про деякі можливі негативні дії в’язня, якщо його залишити на волі. Тому, за словами прокурора, ніякої іншої міри, крім утримання під вартою в СІЗО, проти Ескендера Сулейманова застосувати не можна. Суддя підтримав це клопотання.

Також адвокат повідомив, що в суді Ескендер Сулейманов вимагав застосувати до нього норми Четвертої Женевської конвенції, згідно з якою він вважається особою, що вимушено опинилася на окупованій території.

«Я, як захисник, в свою чергу, говорив про те, що норми міжнародного права мають пріоритет над нормами національного законодавства, але наші доводи визнали неспроможними», — додав Рустем Кямілєв.

Нагадаємо, Ескендер Сулейманов був затриманий 10 червня 2019 року разом з іншими сімома кримськими татарами після масових обшуків в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах окупованого Криму. Всім затриманим інкримінують статтю 205.5 ( «Організація або участь в діяльності терористичної організації»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини