Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Вадима Бектемірова етапували з Криму в Росію

30 / 04 / 2021

За словами захисника, він дізнався про це 30 квітня під час засідання апеляційного військового суду в м. Власіха (Московська обл.). Там розглядалася апеляційна скарга Халікова на продовження арешту Вадиму Бектемірову. Адвокат і його підзахисний брали участь в засіданні по відеоконференцзв’язку.

«Мені достовірно стало відомо, що Вадим вже знаходиться в СІЗО Ростова-на-Дону. З його слів, по відеоконференцзв’язку, він мені пояснив, що він знаходиться в одиночній камері. Спочатку він сидів в Сімферополі, потім його етапували в Краснодар. Я не знаю, коли його вивезли із Сімферополя. У Краснодарі він ще був числа 26-27 (квітня — ред)», — розповів Марлен Халіков.

Також Вадим Бектеміров розповів своєму адвокатові, що в цілому стан його здоров’я задовільний. Однак, сказав Марлен Халіков, у політв’язня залишаються деякі проблеми зі шлунком та зубами.

Що стосується скарги адвоката на продовження запобіжного заходу Вадиму Бектемірову, то російський суд її відхилив. Політв’язень залишиться під вартою до 15 вересня 2021 року.

Наступне засідання у цій справі призначене на 18 травня — на День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Як ми писали раніше, російські суди в Криму та РФ призначили на цей траурний день декілька судових засідань у справах кримських татар.

Нагадаємо, Вадим Бектеміров був затриманий разом з ще шістьма кримськими мусульманами 7 липня 2020 роки після обшуків в їхніх будинках. Окупанти шукали у них «заборонену» літературу. Обшуки проходили зі значними порушеннями.

Всіх затриманих обвинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальною в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини