Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Шура закривають в камері без води і їжі

8 / 04 / 2017

Українського політв’язня Віктора Шура «для профілактики» закривають в одиночній камері без опалення, світла, води і туалету, щоб він відмовився від зустрічі з українським консулом. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє координатор проекту «РосУзник» Яна Гончарова.

Вчора, 7 квітня, до засудженого на 12 років за «шпигунство» українцю Віктору Шуру приїжджав консул України Геннадій Брескаленко.

«До цього співробітники колонії кілька разів змушували Шура написати відмову від зустрічі з консулом, погрожуючи “в столипині покатати місяць до Красноярська, щоб заспокоївся”. Так само відбулося і сьогодні – з ранку його викликали і змусили писати відмову. Коли Віктор не став цього робити, його “для профілактики” закрили в одиночній камері без світла, опалення, меблів, води, їжі і туалету. Протримали його там до 7 вечора, сказавши, що “ні в якому разі не дадуть зустрітися з консулом”», – написала російська правозахисниця.

З моменту переведення в Брянськ Шур не отримує листів і як і раніше не отримує газет.

«Крім як тортурами, назвати це ніяк не можна. Його дочка Ольга Налімова вже написала заяву УПЛ в РФ і взагалі має намір скаржитися всюди», – зазначила Гончарова.

Правозахисниця закликала українців надавати підтримку своїм співвітчизникам.

«Підтримка для них там дуже важлива, і важливо показувати, що ніхто не забутий», – додала вона.

Нагадаємо, Віктора Шура засудили до 12 років колонії суворого режиму за те, що Шур нібито займався в Брянській області розвідувальною діяльністю за завданням Державної прикордонної служби України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини