Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Шабана Умерова примушували брати участь в голосуванні за поправки до конституції РФ, — адвокат

1 / 07 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на Назіма Шейхмамбетова.

За його словами, 27 червня Шабана Умерова вивели з камери, видавши медичну маску і поліетиленові рукавички.

«Один із співробітників СІЗО пояснив, що Умеров повинен взяти участь в голосуванні про внесення поправок до конституції РФ. Умеров пояснив, що не бажає брати участь в голосуванні, після чого співробітники СІЗО стали з’ясовувати причини його відмови. Після нетривалої дискусії, співробітник СІЗО зажадав аби Умеров повернувся до камери, що він і зробив. Через 5-10 хвилин в камеру увійшли співробітники СІЗО, в тому числі, заступник начальника — підполковник Суховєєв С.С. і оперативний співробітник по поверху в званні лейтенанта. Останні вимагали від Умерова взяти участь в голосуванні, обґрунтовуючи це тим, що участь в голосуванні є обов’язком Умерова. У відповідь Умеров повторно відмовився», — написав у скарзі адвокат політв’язня.

Пізніше, за словами Шейхмамбетова, співробітники СІЗО знову поверталися зі спробами примусити Шабана Умерова проголосувати, погрожуючи, що в разі його відмови постраждають особи, яких утримують разом з Умеровим в камері, зокрема, співробітник уточнив, що в камері будуть ініційовані регулярні обшуки, в літній період буде закрита кватирка в дверях, внаслідок чого в камері значно зменшиться приплив повітря і інші неприємності, які торкнуться всіх, хто утримується в камері разом з Умеровим.

«Умеров відповів відмовою, пояснивши, що претензій до працівників СІЗО він не має, з особами, з ким його спільно утримують він має хороші відносини, конфліктних ситуацій не виникало, і він не бажає, щоб через його відмову взяти участь у голосуванні, постраждали інші особи. Підполковник Суховєєв С.С. повідомив про те, що його життя «ускладниться», після чого покинув камеру», — написав у скарзі омбудсмену «Республіки Крим» і прокурору Назім Шейхмамбетов.

За словами адвоката, у подальші декілька днів в камері були проведені кілька обшуків. Умерова не виводити на щоденну прогулянку, кватирку в дверях закрили, внаслідок чого в камері стало душно.

За словами Назіма Шейхмамбетова, співробітники СІЗО-1 Сімферополя істотно порушили вимоги російського законодавства, чинного в окупованногму Криму. Він домагається правової оцінки їх дій і дотримання прав свого підзахисного.

Шабан Умеров — фігурант другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», активіст правозахисної організації «Кримська солідарність». Звинувачується за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації», до довічного позбавлення волі), ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади», до 10 років позбавлення волі). Під вартою з 27 березня 2019 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини