Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Османа Сейтумерова госпіталізовано з пневмонією в медсанчастину СІЗО Сімферополя

21 / 09 / 2020

Про це повідомила адвокат Еміне Авамілєва в коментарі «Кримській солідарності».

За її словами, політв’язню стало погано під час слідчих дій у будівлі «УФСБ» Криму, куди його доставили з СІЗО незважаючи на високу температуру і ознаки захворювання.

«Обурює той факт, що співробітники СІЗО, не вимірюючи температури, не реагуючи на скарги арештантів СІЗО належним чином, вивозять людей за його межі. У Сейтумерова Османа вчора зранку була висока температура, він скаржився на нездужання, погане самопочуття. В управлінні ФСБ йому стало погано. Після багаторазових звернень старшого брата Османа — Сейтумера Сейтумерова слідчий змушений був викликати швидку допомогу. Швидка допомога констатувала у нього температуру 38.2. Дали, цілком ймовірно, жарознижувальне, знеболюючий укол. І в підсумку супроводили його разом зі слідчим назад в СІЗО. Там прийняли рішення розмістити мого підзахисного в медсанчастині на кілька днів», — розповіла адвокат Еміне Авамілєва.

Лікар швидкої допомоги діагностував у Османа Сейтумерова нижньодольову правосторонню пневмонію. Зараз, за словами адвоката, заарештованому активісту надається мінімальна медична допомога. Також передано перелік ліків, які необхідно передати в медсанчастину СІЗО, для того щоб лікарі могли підтримувати здоров’я Османа Сейтумерова.

Адвокат Еміль Курбедінов пояснює той поспіх, який шкодить здоров’ю політв’язнів, бажанням якомога швидше передати матеріали справи до суду.

«Аби швидше закінчити ознайомлення обвинувачених з матеріалами кримінальної справи — їх стали вивозити в ФСБ кожен день, в тому числі, і по суботах і неділях. Чи треба пояснювати, що вивозять рано вранці і привозять пізно ввечері в СІЗО. Тому, це стає просто тортурами для політв’язнів — вони не можуть реалізувати своє право на медичну допомогу, баню, сон, відпочинок. Серед в’язнів є люди похилого віку і хворі люди», — написав на своїй сторінці Facebook Еміль Курбедінов.

Варто відзначити, що в сімферопольському СІЗО регулярно виявляються порушення прав на медико-санітарне забезпечення та охорону здоров’я. Раніше скарги надходили на ненадання допомоги іншим політичним в’язням — Едему Бекірову, Сервету Газієву, Джемілю Гафарову.

Нагадаємо, 11 березня 2020 року ФСБ і ОМОН провели масові обшуки в будинках кримських татар в Бахчисараї та Бахчисарайському районі. Обшуки проводилися у вчителя історії Сейтумера Сейтумерова, його брата Османа Сейтумерова, стримера «Кримської солідарності» Сейдамета Мустафаєва, Шукрі Сейтумерова, Рустема Сейтмеметова, Амета Сулейманова, Айдера Сулейманова.

Після завершення обшуків Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров, Амет Сулейманов і Рустем Сейтмеметов були заарештовані і доставлені у відділення ФСБ в Сімферополі за звинуваченням в причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини