Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Мусліма Алієва, про місцезнаходження якого не було відомо з 20 серпня, етапували в башкирську колонію

10 / 09 / 2020

 Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на дружину в’язня Наджіє Мамутову.

«Я подзвонила на черговий номер телефону СІЗО-1 міста Уфи, де він перебував транзитом деякий час, щоб дізнатися — де зараз знаходиться мій чоловік. Мене з’єднали зі спеціальним відділом і співробітник слідчого ізолятора повідомив, що він поїхав відбувати покарання у виправну колонію №2 в Салават», — розповіла Наджіє Мамутова.

Як стало відомо 20 серпня, у Мусліма Алієва, який знаходився в СІЗО № 1 в Уфі, виявили COVID-19. З цього дня, ні родичам, ні адвокатам про його стан і місцезнаходження нічого не було відомо.

Однак, як сказала дружина в’язня, в уфимському ізоляторі діагноз не підтвердили і не коментують, а на адвокатські запити Сергія Легостова про стан здоров’я та умови утримання адміністрація досі не відповіла.

«В кінці серпня я дзвонила в ізолятор. Мені сказали, що дізнатися про його стан здоров’я може тільки адвокат, зробивши офіційний запит до канцелярії установи. Також мною було направлено лист до посольства України в Москві, з проханням звернутися в МЗС РФ і інформувати посольство України про стан здоров’я та місце його перебування. Тоді консул мені подзвонив і повідомив, що оскільки Росія не визнає подвійного громадянства і вважає їх виключно громадянами Росії — якусь інформацію про його здоров’я консульству вони не видаватимуть»,  — цитує «Кримська солідарність» Наджіє Мамутову.

Нагадаємо, Муслім Алієв перебуває під вартою з 11 лютого 2016 року. Його засудили до 19 років ув’язнення, з обмеженням свободи на 1 рік. За версією слідства, він організував осередок визнаної терористичною в РФ організації «Хізб ут-Тахрір» (в Україні легальна) і нібито готувався до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини