Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Меджита Аблямітова не випускають із СІЗО незважаючи на те, що термін його утримання закінчився

19 / 10 / 2020

Про це QirimInfo повідомив його адвокат Айдер Азаматов.

«У мене немає ніяких рішень і мене ніхто не викликав до суду для розгляду питання про зміну запобіжного заходу. А згідно із законом, якщо суддя вирішив продовжити запобіжний захід, то він повинен це робити за участі адвоката і обвинуваченого. Цього не було. Я це розцінюю як відсутність судового рішення. Я подав скаргу в генеральну і республіканську прокуратуру, відправив заяву в СІЗО, щоб його негайно звільнили. І вчора на електронну адресу суду відправив повідомлення про те, що Аблямитов знаходиться в СІЗО незаконно, з проханням винести окрему ухвалу на адресу начальника СІЗО про негайне звільнення Меджита . Поки реакції немає», — сказав Азаматов.

Як сказав адвокат, найближче засідання у цій справі призначене на 20 жовтня, про що йому повідомляли з суду, але при цьому мови про обрання або продовження запобіжного заходу Аблямітова не було.

Нагадаємо, 19 серпня ФСБ затримала 25-річного жителя села Журавки Кіровського району Криму Меджита Аблямітова. Його підозрюють у членстві в «батальйоні імені Номана Челебіджихана».

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальні провадження за фактами незаконного затримання та проведення обшуку у громадянина України Меджита Аблямітова.

Російські спецслужби переслідують кримчан за нібито членство в цій організації. Оскільки її представники не беруть участі в бойових діях на Донбасі, правозахисники розглядають переслідування всіх причетних до «батальйону імені Номана Челебіджихана» як політично мотивовані. На сьогоднішній день фігурантами «справи “батальйону Номана Челебіджихана”» є Едем Кадиров, Февзі Саганджі, Ділявер Гафаров, Наріман Межмедінов.

Детальніше про «батальйоні імені Номана Челебіджихана» ви можете прочитати в нашому матеріалі.

Вибір редакції

Ще Новини