Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Емір-Усеїна Куку перевели до виправної колонії в Башкирії

19 / 08 / 2020

Дружина політв’язня Мер’єм Куку, з посиланням на адвоката Юнуса Рефата, повідомляє про прибуття її чоловіка в виправну колонію №16 в місті Салават. Там вже перебувають кримські політв’язні Узеїр Абдуллаєв та Еміль Джемаденов.

Адвокат зустрівся з Куку 19 серпня. Він повідомив дружині політв’язня, що планує систематично — раз в два місяці відвідувати його і інших політв’язнів в колонії.

Родина стурбована станом здоров’я Емір-Усеїна Куку і відсутністю системного лікування.

«Еміра давно турбують нирки, які йому відбили при затриманні в Криму, але точного діагнозу досі немає. Прокололи в Ростові-на-Дону антибіотики — біль не пройшов. Крім іншого, з’явилося новоутворення в колінному суглобі. У Ростові-на-Дону, до етапу в Салават, йому зробили УЗД. Попередній висновок — кіста Бейкера. Ніякого лікування не робиться. Коліна згинає насилу і з болем. Про це говорив наш адвокат Сергій Локтєв ще під час апеляційного засідання на вирок суду першої інстанції», — сказала дружина правозахисника.

Емір-Усеіна Куку — фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». Всі підозрювані у цій справі були затримані окупаційною владою в період з лютого по квітень 2016 року.

12 листопада 2019 року, Південний окружний військовий суд засудив Мусліма Алієва до 19 років колонії суворого режиму, Енвера Бекірова — до 18 років, Вадима Сірука і Емір-Усеїна Куку — до 12 років, Рефата Алімова — до 8 років, а Арсена Джеппарова — до семи.

На думку адвокатів, які працюють з даною категорій справ, протягом усього слідства не представлено жодного доказу провини і причетності підсудних до терористичних актів або насильства, а заарештовані кримські татари обвинувачуються і засуджуються до різних термінів в колонії суворого режиму лише на підставі того, що відвідували релігійні збори і читали релігійну літературу, обговорювали соціально-політичні теми.

Згідно з даними МГО ПЦ «Меморіал», заарештовані були позбавлені волі за відсутності події або складу злочину з порушенням російського та міжнародного права.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір».

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала Емір-Усеїна Куку в’язнем совісті і неодноразово проводила громадські кампанії підтримку кримськотатарського правозахисника.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини