Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язня Асана Янікова вже 2 місяці утримують «на карантині» в антисанітарних умовах

8 / 10 / 2020

«З 8 серпня він перебуває в напівпідвальній камері СІЗО-1. Як говорить Асан, на карантині зазвичай люди більше двох тижнів не затримуються, а тут вже 2 місяці. Антисанітарні умови, дуже брудно. В’язні діляться своїми продуктами тому, що в СІЗО годують дуже погано», — сказала Сафіє Шабанова.

Також, за словами адвоката, у її підзахисного погіршився стан здоров’я через умови утримання.

«У нього загострилися захворювання в області шлунково-кишкового тракту. Ніякої медичної допомоги Асану не надається, ні до кого не докричишся. З ліків — тільки “Цитрамон”. Мої підзахисні по інших справах мені говорили, що там від всіх хвороб “лікують” тільки “Цитрамоном”. Зараз направлено скаргу в прокуратуру з приводу утримання і ненадання медичної допомоги. Також я вказала на те, що підзахисні взагалі не забезпечуються масками. В умовах пандемії це небезпечно як для них, так і для нас», — сказала адвокат.

Асана Янікова було заарештовано 27 березня 2019 року. В цей день в будинках кримських татар пройшли наймасовіші обшуки в Криму з початку окупації.

Асану Яниковоу закидають ч. 2 ст. 205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації», до 20 років позбавлення волі), ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади», до 10 років позбавлення волі). Своєї провини він не визнає.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів другої Сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» політичними в’язнями і вимагає їхнього негайного звільнення.

18 липня 2019 року Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій є заклик до Росії звільнити всіх українських політв’язнів, включно з фігурантами цієї кримінальної справи.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини