Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язні другої бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір» висловили протест російському суду

9 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Під час засідання політв’язні відмовилися брати участь в судовому процесі і висловили протест.

«Продовжувати брати участь в цьому правовому свавіллі, безчинстві і повному ігноруванні елементарних людських прав немає бажання. Тому хочемо зробити наступну заяву. У всіх 100% кримінальних справ даної політично мотивованої категорії немає ніяких доказів про заклик до терору, насильства, ненависті або повалення конституційного ладу. Ні потерпілих, ні позовів. Є тільки вигадки прихованих свідків і горе-експертів. І тут не треба бути юристом, аби зрозуміти, що всі ці кримінальні справи, арешти, обвинувачення, заборони і застереження, які посипалися на голови нашого народу і жителів Криму, якщо на чомусь і засновані, то на бажанні “влади” залякати і помститися. Кому і за що всім прекрасно зрозуміло … Заявляємо протест проти даної форми проведення судових засідань, в яких повністю дискримінують і вбивають взагалі елементарну надію на якесь правосуддя », — заявив один з в’язнів по «справі Хізб ут-Тахрір » Сервер Мустафаєв.

Також він сказав, що цілями переслідувань в Криму з боку російської окупаційної влади є: придушити інакомислення, «яке є і ніколи не зникне з Криму», замінити місцеве корінне населення і вирішити свої геополітичні цілі.

Після цього всі присутні в’язні показово вдягнули медичні маски, тим самим даючи зрозуміти, що вони мовчатимуть і бойкотуватимуть ці засідання.

Нагадаємо, під час судового засідання 5 червня, 8 фігурантів другої бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір» більше 10 годин утримувалися в кімнаті площею 3 кв. метри.

11 жовтня 2017 року російські силовики після проведеного обшуку в Бахчисараї затримали шістьох кримських татар.

Сулеймана Асанова звинуватили за статтею 205.1. КК РФ («Сприяння терористичної діяльності»). Тимура Ібрагімова, Мемета Белялова, Сервера Зекерьяєва, Сейрана Салієва і Ернеста Аметова підозрюють за статтею 205.2. КК РФ («Публічні заклики до здійснення терористичної діяльності або публічне виправдання тероризму»).

Сервер Мустафаєв був затриманий 21 травня 2018 року. Його звинувачують ч. 2 ст. 205.5 ( «Участь в діяльності терористичної організації») і ст. 278 КК РФ («Підготовка насильницького захоплення влади»).

На даний момент кримінальна справа перебуває на стадії розгляду по суті. Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини