Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язневі Арсену Джеппарову провели операцію без анестезії, — адвокат

20 / 08 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Едема Семедляєва. Він зустрівся з засудженим в слідчому ізоляторі №1 Уфи, де він тимчасово перебуває після винесення вироку до розподілу в одну з російських колоній.

https://crimean-solidarity.org/news/2020/08/20/protknuli-igloj-i-pochistili-bez-anestezii-arsena-dzhepparova-prooperirovali-v-medsanchasti-sizo-546

Причиною, що призвела до виникнення захворювання, Семедляєв вважає відсутність нормальних умов утримання в камері СІЗО.

«Арсена тримають в напівпідвальному приміщенні. У дуже маленькій камері — вся в цвілі. З його слів, в ній дуже холодно і сиро. В результаті — на другий або третій день перебування в ній у нього розпухла щока, флюс. Вчора його прооперували, якщо це можна назвати операцією. Тому що все це було без знеболюючих, наживу. Спочатку голкою проткнули, після цього якимось чином почистили, наживу, з такими болями. Потім він ходив шукав вату з пластиром, приліпили йому цей пластир. Другу добу без перев’язки», — розповів Едем Семедляев.

У січні цього року Джеппаров повідомляв про наявність гнійних утворень біля вушних раковин, в зв’язку з чим у нього тривалий час трималася температура. Джеппаров домагався зустрічі з фельдшером СІЗО близько місяця, писав кожен день заяви.

Роком раніше адвокат вже подавав відповідні скарги щодо неналежних умов камери СІЗО-1 в Ростові-на-Дону, в якій утримували Джеппарова. У камері з ним були люди з ВІЛ, туберкульозом, СНІДом.

Арсен Джеппаров — фігурант ялтинського «справи Хізб ут-Тахрір».

12 листопада 2019 року, Південний окружний військовий суд засудив його до 7 років позбавлення волі.

Всі фігуранти справи були затримані окупантами в період з лютого по квітень 2016 року в Ялті за звинуваченням в причетності до забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини