Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв’язень Інвер Бекіров пережив мікроінсульт в російській колонії

27 / 07 / 2021

У засудженого фігуранта Ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Інвера Бекірова стався мікроінсульт. Про це QirimInfo розповів адвокат кримчанина Рустем Кямілєв, який відвідав свого підзахисного 26 липня у колонії №2 у м. Салават (Башкирія).

Захисник розповів, що за словами Бекірова, минулого тижня йому стало дуже зле. Політв’язень звернувся до тюремних лікарів, які і діагностували у нього мікроінсульт. Також Бекіров сказав, що він тимчасово втратив пам’ять.

«Йому лікарі говорили, що він сам прийшов до медсанчастини, але він цього не пам’ятає, він нікого не впізнавав і гадки не мав, де він знаходиться. Потім пам’ять повернулася. Якась часткова амнезія у нього трапилася. Йому в медсанчастині надали допомогу і йому полегшало», — розповів Рустем Кямілєв.

Зараз, за словами адвоката, Бекіров почувається краще, але лікарі рекомендували йому стаціонарне лікування. Проте, скоріш за все, російські тюремники не дадуть змоги політв’язневі повноцінно лікуватися.

«Вчора або сьогодні повинно було відбутися засідання комісії з розгляду його “порушень” для того, щоб помістити його в штрафний ізолятор. Тобто, незважаючи на перенесений мікроінсульт і необхідність лікуватися в стаціонарі, його хочуть помістити в ШІЗО. Мені невідомо, чи відбулося засідання комісії, чи є її рішення, однак, за словами Інвера, його точно відправлять до ізолятора», — додав адвокат.

Нагадаємо, Інвера Бекірова затримали 11 лютого 2016 року. Того ж дня після обшуків в своїх будинках були затримані також жителі Ялти і Алушти: релігійний діяч Муслім Алієв, підприємець Вадим Сірук, правозахисник Емір-Усеїн Куку. Пізніше фігурантами цієї справи стали кримчани Арсен Джеппаров та Рефат Алімов.

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Мусліма Алієва до 19 років колонії суворого режиму, Інвера Бекірова — до 18 років, Вадима Сірука та Емір-Усеїна Куку — до 12 років, Рефата Алімова — до 8, Арсена Джеппарова — до 7 років ув’язнення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини