Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Показали фільм двохсотрічної давнини»: обвинувачення у «справі Хізб ут-Тахрір» видає історичну хроніку за докази провини

3 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» на своїй сторінці у фейсбуці.  

Під час засідання, сторона обвинувачення в особі прокурора Колпікова представляла докази суду. Було досліджено зміст цифрових носіїв, вилучених під час обшуків в будинках підозрюваних Марлена Асанова і Сейрана Салієва.

За словами адвоката Олексія Ладіна, переважна більшість доказів, представлених обвинуваченням, не мають ніякого стосунку до справи. Суд попросив прокурора досліджувати докази, які хоч якось наближені до звинувачення.

«Під час процесу сьогоднішнього демонстрували відео двохсотрічної давнини,, де французькі або італійські колонізатори на території Марокко, Алжиру та інших африканських країн, які раніше були колоніями цих держав … На відео демонструвалися розстріли мирних громадян Алжиру. Таке враження, що прокурор не демонстрував якісь докази провини наших підзахисних, а лише для когось особистого інтересу, йому це цікаво в судовому процесі демонструвати історичні факти », — додав інший адвокат обвинувачених Айдер Азаматов.

 За словами адвоката Едема Семедляева, з великого обсягу матеріалів, прокурор використовує лише ті, де написано слово «Джихад» і де щось йдеться про зброю.

«Жодним чином він не згадує, що ця подія або конференція, або захід проходили ще в далекому 2005 році, в український період. Все це він намагається змішати і у підсумку показати, що хлопці є якимись злісними злочинцями », — розповів Семедляев.

Ми нагадаємо, на даний момент ця кримінальна справа перебуває на стадії розгляду по суті. Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

На думку адвокатів, які працюють з даною категорій справ, протягом усього слідства не представлено жодного доказу причетності підсудних до терористичних актів або насильства.

Вже більше двох років фігуранти справи перебувають в ув’язненні за необґрунтованими обвинуваченнями.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини