Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Показ документального фільму “Жити, щоб повернутися” та дискусія про переслідування активізму в окупованому Криму

12 / 08 / 2019

«Жити, щоб повернутися» — це 6 невеликих історій, які розповідають про національний рух кримських татар в їх боротьбі за повернення до Криму після депортації 1944 року. Стрічка розкриває тему виникнення паралелей між історією національного руху і сучасними реаліями, в яких опинилися кримські татари після анексії Криму.

Основна частина фільму присвячена саме історії руху з 50-х до 90-х років минулого століття, але серед героїв є лідери думок, які діляться роздумами про актуальність національного руху кримських татар після заборони Меджлісу в квітні 2016 року.

Після показу фільму на глядачів чекає дискусія про нинішню ситуацію в Криму та політично мотивовані переслідування, а також підтримку і солідарність, якої потребують “в’язні Кремля” за участі:

– Дар’я Свиридова, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини;

– Людмила Шумкова, тітка політв’язня Олександра Шумкова;

– Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини;

– Антон Кориневич, представник Президента України в Автономній Республіці Крим;

– Ліза Мей, активістка глобальної акції #SaveOlegSentsov.

Модераторка – Таміла ташева, координаторка громадьської організації «КримSOS». Показ відбуватиметься в рамках регіонального туру на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”, який пройде у 10 містах України.

Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, Крим-SOS), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля.

Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, у тому числі кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і прояв солідарності з ними.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини