Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Покарання — питання часу»: КримSOS проведе акцію біля посольства РФ на підтримку жертв насильницьких зникнень в Криму

22 / 01 / 2021

 Це стане нашим 54-м заходом на підтримку жертв насильницьких зникнень в Криму і їхніх рідних в рамках кампанії «Find & Free».

14 січня Європейський суд з прав людини повідомив про готовність розглянути по суті позов України проти РФ щодо звинувачень на адресу Росії про порушення прав людини в АРК з 27 лютого 2014 по 26 серпня 2015 років. Суд визнав, що саме з 27 лютого 2014 року Росія встановила ефективний контроль над українським півостровом. Це означає, що всі злочини в Криму, в тому числі і насильницькі зникнення українських громадян, з 27 лютого 2014 року були здійснені вже при встановленому окупаційному режимі РФ.

Однак російська влада і пропагандисти вважають, що рішення міжнародних судів їх ніколи не торкнутися і що вони не будуть відповідати за свої злочини на захоплених українських територіях.

25 січня своїм перфомансом ми продемонструємо, що як би довго міжнародні суди не розглядали позови України проти РФ, підсумок буде один — Росія буде змушена відповісти за свої злочини, в тому числі за викрадення і вбивства людей, які були санкціоновані російською владою.

Мета наших акцій:

  • нагадати українському суспільству про насильницькі зникнення в окупованому Криму;
  • закликати РФ розслідувати справи про викрадення кримчан;
  • закликати міжнародне співтовариство продовжувати чинити санкційний і дипломатичний тиск на Росію у зв’язку з її злочинами в окупованому Криму.

Також ми хочемо висловити солідарність і підтримку рідним і близьким тих жертв, про чию долю досі невідомо.

Нагадаємо, з 2014 року жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини, 15 з них досі не знайдені. Всього було викрадено і пізніше знайдено 20 осіб.  Шістьох — знайдено мертвими.

Вибір редакції

Ще Новини