Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Погрожують відправити в Сирію: на політв’язня Геннадія Лімешка чинять психологічний тиск в російській колонії

31 / 05 / 2021

Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її інформацією, працівники колонії чинять на Геннадія психологічний тиск через те, що він прийняв іслам, погрожують відправти його в Сирію, бо він, нібито «підтримує тероризм та ІДІЛ».

Також, пише Денісова, працівники колонії безпідставно забирають у політв’язня дозволені речі та одяг.

Таке ставлення, за словами Денісової,  призводить до «погіршення психоемоційного стану» Геннадія Лімешка.

«Зазначене суперечить гарантованим міжнародним стандартам поводження із засудженими особами, що утримуються в місцях позбавлення волі. Зокрема, 3-й статті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню. Та 6-й статті Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною та Соціальною Радою ООН», — пише український омбудсмен.

Людмила Денісова звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової аби та вжила «відповідних заходів з метою відновлення прав нашого громадянина».

Нагадаємо,  російські силовики затримали Геннадія Лімешка 12 серпня 2017 року в окупованому Криму. За версією ФСБ, українець готував серію диверсій на об’єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова. ФСБ називали його «агентом Служби безпеки України в Херсонській області, відправленим до Криму для здійснення диверсійних актів». 

У Службі безпеки України назвали затримання українця в Криму «черговою провокацією». 

10 травня 2018 року підконтрольний Кремлю Судакський міський суд Криму визнав Геннадія Лімешка винним за ч. 2 ст. 222 ( «Незаконне придбання, зберігання, перевезення і носіння вогнепальної зброї та боєприпасів вчинені групою осіб за попередньою змовою»), ч. 2 ст. 222.1 КК РФ («Незаконне придбання, зберігання, перевезення і носіння вибухових речовин і вибухового пристрою вчинені групою осіб за попередньою змовою») і ч. 2 ст. 223-1 ( «Незаконне виготовлення вибухового пристрою вчинені групою осіб за попередньою змовою») і призначив покарання у вигляді 8 років позбавлення волі . 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини