Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Погіршився стан здоров'я: адвокат відвідав в російській колонії фігурантів першої Бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір»

29 / 09 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Як сказав Легостов, у обох в умовах утримання під вартою значно погіршився стан здоров’я.

За словами адвоката, Зеврі Абсеітов відмовляється від надання планової медичної допомоги в колонії.

«У нього були старі діагнози, але з’явилися і нові хвороби, оскільки пішов уже 5-й рік в неволі. Лікування, на його думку, можливо тільки за допомогою незалежних лікарів-фахівців, відповідного обладнання медичного, захисника і консула України. Обстеження він бачить тільки в такому форматі, в іншому форматі іншим лікарям він не довіряє, хоч і сам є лікарем-стоматологом. Належну медичну допомогу в колонії отримати неможливо», — повідомляє адвокат.

Політв’язень Ремзі Меметов звернувся до адвоката з проханням привезти ліки під час наступного візиту в колонію.

«Стан здоров’я залишає бажати кращого. Йому 54 роки — 4 роки він під арештом. Все це позначається на здоров’ї. Тому в жовтні я повезу йому ліки, він отримує там рецепт, а я передам через адміністрацію. Ну і сам рівень медицини в колонії він мінімальний», — сказав Легостов.

Мешканців Бахчисарая — Зеврі Абсеїтова, Рустема Абільтарова, Ремзі Меметова і Енвера Мамутова було затримано 12 травня 2016 року. Мамутову було пред’явлено обвинувачення за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ — «організація діяльності терористичної організації («Хізб ут-Тахрір»), Меметова, Абсеїтова і Абільтарова — в участі в її діяльності (ч. 2. ст. 205.5 КК РФ), згодом їм також висунули обвинувачення за статтею 30 та ч. 1 статті 278 Кримінального кодексу РФ («підготовка до насильницького захоплення влади»).

24 грудня о Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону фігурантам Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», оголосили вирок.

Енвера Мамутова засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, а Руслана Абільтарова, Ремзі Меметова і Зеврі Абсеїтова — до 9 років в колонії строгого режиму. Під час розгляду апеляційних скарг захисників в Москві були зменшені терміни на 3 місяці.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини