Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

По справі Умерова допитали шістьох свідків

7 / 06 / 2017

Сьогодні, 7 червня, в Сімферопольському районному суді відбулося перше засідання по суті у справі заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Про це повідомив кореспондент QirimInfo.

Кримінальну справу проти Ільмі Умерова порушили за статтею 280.1 КК РФ «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації».

В ході сьогоднішнього засідання сторона захисту заявила про залучення як цивільного захисника відомого російського правозахисника Олександра Подрабінека. Суд задовольнив дане клопотання захисту, незважаючи на протести прокурора.

Захист також заявив клопотання про перенесення судового засідання, так як не всі захисники могли бути присутніми на даному засіданні. Суд не задовольнив це клопотання.

Адвокат Еміль Курбедінов розповів, що сьогодні були допитані шість свідків: два співробітника ФСБ, два представника громадськості та двоє друзів Ільмі Умерова.

«Друзі Ільмі Умерова лише підтвердили, що Умеров був в Україні, їздив в Україну, хтось чув це від самого Ільмі Умерова, хтось про це знає і так далі», – розповів адвокат.

Курбедінов розповів, що питання у захисту виникли до представників громадськості, так як ті не володіють кримськотатарською мовою, і незрозуміло, яке саме відео за участю Ільмі Умерова вони бачили.

«Співробітник ФСБ теж не знає кримськотатарської мови, я задавав йому запитання, чому впав вибір людини, яка не знає кримськотатарської мови, при моніторингу мережі саме на цей ролик? Чіткої відповіді ми не почули», – заявив Курбедінов.

Адвокат повідомив, що сьогодні на засіданні вирішувалися більш технічні питання. У свою чергу, захист заявив, що Ільмі Умеров свою провину не визнає і, що Умеров переслідується лише через його політичні погляди.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини