Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Платформа пам'яті і совісті закликає Європу активніше захищати Меджліс

6 / 05 / 2016

У листі, направленому лідерам ЄС, президентам Єврокомісії, Парламенту та Ради Європи, а також Генеральному секретарю Ради Європи, Платформа європейської пам’яті та совісті закликає вжити більш жорстких заходів щодо захисту Меджлісу кримськотатарського народу, оголошеного поза законом Міністерством юстиції Російської Федерації, а згодом «Верховним судом» в окупованому Криму. Про це повідомляє QHA.

Меджліс кримськотатарського народу є членом Платформи європейської пам’яті та совісті з 2012 року. Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу, був удостоєний першої премії організації в 2014 році в знак визнання його боротьби за демократію, свободу і права людини.

4 лютого 2016 року Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації з правами людини в Криму, зокрема, кримських татар, в якій рішуче засуджуються безпрецедентні порушення прав людини відносно кримських татар. У резолюції міститься заклик до Росії дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права та законодавства в галузі прав людини. Проігнорувавши стурбованість, висловлену Європейським Союзом, Росія в даний час підсилює тиск щодо кримських татар.

Платформа закликає міжнародне співтовариство вжити більш рішучих заходів, вкрай необхідних для захисту кримських татар від подальших серйозних порушень їх прав.

“Під час контактів з президентом Володимиром Путіним ми просимо європейські уряди і організації керуватися захистом прав і свобод кримських татар в якості важливого пріоритету”, – йдеться у зверненні президента Платформи Йорана Ліндблада.

Вибір редакції

Ще Новини