Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Північно-кавказький військовий суд почав переглядати справу Руслана Зейтуллаєва

13 / 02 / 2017

Сьогодні, 13 лютого, Північно-кавказький військовий суд в Ростові-на-Дону почав заново переглядати кримінальну справу стосовно фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва. Про це в коментарі QirimInfo повідомив адвокат Едем Семедляєв.

У грудні минулого року Верховний суд РФ скасував вирок Зейтуллаєву, засудженому раніше на 7 років. Таким чином суд задовольнив протест прокурора, який наполягав на перегляді справи, щоб посилити Зейтуллаеву покарання.

На сьогоднішньому засіданні, за словами адвоката, планувалося допитати свідків, однак суд не зміг забезпечити з ними зв’язок.

«Минуло перше засідання по суті. Прокурор зайнявся тим, що оголошував протоколи [обшуку, виїмки та обстеження], на основі яких буде обгрунтовувати нове звинувачення. Звинувачення будується на тих же доказах, нічого не змінилося. З усіма тими ж вихідними даними результат має вийти інший», – розповів Семедляєв.

Сторона захисту також подавала ряд клопотань, які суд відхилив.

«Ми заявили клопотання про те, щоб його не тримали в клітці під час судових засідань, заявили відвід прокурору. Сам Зейтулаев клопотав про те, щоб його не водили в наручниках з заломленими назад руками», – уточнив адвокат.

Семедляев також розповів, що його підзахисний не падає духом і висловлює подяку українським консулам, які були присутні на кожному судовому засіданні у його справі. За словами адвоката, консулам постійно відмовляють у побаченні з Зейтулаєвим.

«Руслан моральним духом не падає, проте два роки перебування в СІЗО даються важко. Три тижні тому у нього забрали Коран на арабській мові, нібито для перевірки. Через 15 днів повинні повернути. Йому також не дали вітаміни, які посилкою передала дружина. Нібито у нього немає показань для того, щоб приймати вітаміни», – розповів Семедляєв.

Наступне засідання у справі Руслана Зейтуллаєва призначене на 20 лютого.

Також слід зазначити, що 7 лютого Північно-кавказький військовий суд продовжив Зейтуллаеву арешт до 7 квітня. На судовому засіданні був присутній адвокат за призначенням.

Нагадаємо, 7 вересня Північно-Кавказький окружний військовий суд оголосив вирок першим фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» в Криму – так званому севастопольському осередку.

За версією ФСБ, Руслан Зейтуллаев є її організатором. Суд засудив трьох кримських татар – Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваїтова та Нурі Прімова – до п’яти років колонії загального режиму, Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років. Однак в апеляційній інстанції прокурор зажадав скасувати вирок Зейтуллаеву і відправити його справу на перегляд. На волі у Руслана Зейтуллаева залишилися дружина і три доньки.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини