Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Підземний перехід у Києві перетворюють на арт-об'єкт на підтримку кримських політв’язнів  

1 / 02 / 2021

Чому роблять спільний проект з грузинською організацією 

І у Грузії і в Україні частина територій була окупована Росією. Активістам обох країн є що розповісти про життя під час воєнного конфлікту, порушення прав людини та політичні переслідування. 

Що роблять в Києві 

У лютому 2021 року підземний перехід у центрі Києва перетворять на арт-об’єкт. Грузинський художник Давид Кухалашвілі розмальовує стіни та створює атмосферу коридору в’язниці. За кожними дверима буде прихована одна із історій політичних в’язнів Кремля. Це 98 кримчаняких засудили та переслідували через їхню активну громадську позицію чи релігійні погляди.  

 

Кияни та гості столиці через дві хвилини вийдуть з переходу та повернуться до звичного життя. А для майже сотня людей у Криму вимушена існувати за гратами та відбувати надумане покарання.    

 

Чому це важливо?  

Імена кожного із незаконно ув’язнених кримчан знають тільки родини політв’язнів та активісти. Нажаль, журналісти розповідають не усі історії людей та й ті губляться в інформаційному потоці.  

Крім цього, політичні в’язні вимушені терпіти знущання та знаходитись в жахливих умовах у місцях несвободи в Криму та РФ. Про усі порушення з 2014 по 2020 роки на прикладі 35 українців КримSOS розповідали в окремому звіті «Умови утримання кримських політв’язнів: огляд справ». Про це писав й політичний в’язень Сервер Мустафаєв у щоденнику, який вже третій рік перебуває у російській в’язниці.    

Коли чекати на інсталяцію?  

Презентація арт-об’єкту «Підземний безвихід», відбудеться 8 лютогоТочний час ми повідомимо додатково на Facebook-сторінці КримSOS. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини