Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Підкинули телефон і вибухівку: нові подробиці справи про нібито підготовку теракту в навчальному закладі Криму

14 / 04 / 2021

Один з них заявив про те, що силовики підкинули йому вибухівку.

Про це повідомляє видання «Ґрати».

ФСБ підозрює Обуховського в незаконному виготовленні вибухівки (частина 1 статті 223-1 Кримінального кодексу РФ) і закликах до тероризму (частина 2 статті 205.2 КК РФ).

Ізета Аблямітова підозрюють в сприянні терористичній діяльності (частина 1.1 статті 205.1 КК РФ).

Як ми повідомляли раніше, обох чоловіків заарештували до 8 червня. Прес-служба підконтрольного РФ Київського районного суду називає затриманих «громадянином А.» та «громадянином О.».

Як повідомляє видання «Ґрати», адвокат Обуховського Іслям Веліляєв сказав, що незадовго до затримання його клієнт прийняв іслам і взяв собі мусульманське ім’я Іслам-Муслім, про що знало коло його спілкування. Веліляєв стверджує, що люди, які прийняли іслам, у органів безпеки РФ «на особливому рахунку». Сам Обуховський, за словами адвоката, вважає, що комусь із тих, з ким він спілкувався, не сподобалося його навернення в іслам.

Обуховський також розповів адвокатові про те, як проходив обшук: силовики з ФСБ увірвалися в його будинок о 6 годині ранку, батьків і Обуховського завели в окрему кімнату. У рюкзаку Обуховського силовики знайшли чорну сумку з вибухівкою — два циліндричних предмети з рідиною у відрі. У передпокої знайшли шприц з рукавичками, прикриті робочою курткою батька.

Крім того, під подушкою виявили телефон Samsung Galaxy з двома сім-картами і відкритою сторінкою у ВКонтакте, де Обуховський нібито закликає до терористичної діяльності. Підозрюваний стверджує, що навіть не зміг би дозволити собі такий телефон і користується недорогим смартфоном. Адвокат Веліляєв вважає, що телефон хлопцю підкинули.

Нагадаємо, затримані 9 квітня «громадянин А.» і «громадянин О.», за версією ФСБ, були прихильниками забороненої в РФ організації «Хайят Тахрір аш-Шам», готували збройний напад на один з навчальних закладів Криму, а потім планували утекти через материкову частину України в Туреччину.

14 квітня по справі про нібито підготовку масового вбивства в сімферопольському «університеті Вернадського» (до окупації — Таврійський національний університет) було проведено обшук в будинку кримського татарина Абдуселяма Селяметова. Після обшуку нікого не затримали, але з дому вилучили носії інформації (і навіть старий VHS-магнітофон). Чи пов’язані ці дві події — кримським адвокатам поки невідомо.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини