Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Піддослідний півострів: в Криму почали масово вакцинувати населення від COVID-19 неперевіреним препаратом

16 / 12 / 2020

У перший день окупаційна влада прищепила близько 30 осіб. Повідомляється, що зараз в Крим доставлено 500 доз і ще очікується надходження 1000 доз.

Російські ЗМІ повідомляють, що першими вакцинують лікарів, які працюють з хворими COVID-19.

Варто зазначити, що у міжнародного медичного співтовариства існують серйозні сумніви в ефективності і безпеці російської вакцини. 

Серед іншого, вчені відзначають, що в дослідженні, на підставі якого був зроблений висновок про ефективність і безпеку «Спутніка», взяли участь всього 76 волонтерів — здорових чоловіків і жінок не старше 60 років. На думку вчених, це дуже мала і нерепрезентативна вибірка для визначення ефективності вакцини. Також в опублікованих російськими вченими результатах досліджень виявили багато неточностей, розбіжностей, а деякі важливі дані досліджень зовсім відсутні. Наприклад, досі не опублікований протокол третьої фази випробувань вакцини. Це порушує стандарти Всесвітньої організації охорони здоров’я з розробки вакцин. У ВООЗ заявили, що російська вакцина повинна пройти всі три фази випробувань і тільки після цього її зареєструють. 

На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, масова вакцинація кримчан не до кінця перевіреною вакциною може розцінюватися, з точки зору міжнародного права, як військовий злочин у формі медичного експерименту.

«Випробування вакцини на окупованій території порушує ст. 8 (2) (b) (x) Римського статуту МКС, в якій йдеться, що вчинення над особами, які перебувають під владою супротивної сторони, медичних або наукових експериментів будь-якого роду, які не виправдані необхідністю медичного лікування відповідної особи або створюють серйозну загрозу для життя і здоров’я такої особи, заборонені», — сказав Євгеній Ярошенко.

Також, за його словами, масове застосування невипробуваної вакцини на окупованій території порушує ст. 32 Четвертої Женевської конвенції, яка забороняє застосування будь-яких заходів, які можуть завдати фізичних страждань або призвести до знищення осіб, які перебувають під захистом. Ця заборона поширюється на медичні або наукові досліди.

У сусідній Росії масова вакцинація почалася ще 27 листопада. Першими прищепили військових, а з 7 грудня почали вакцинувати цивільне населення.

Варто відзначити, що сам Володимир Путін досі не подав приклад і не скористався «першою у світі вакциною від COVID-19», про ефективність якої не раз стверджував.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини