Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Під Кабміном громадські активісти підвели підсумки прем’єрства Гройсмана

20 / 07 / 2016

Під Кабінетом міністрів України пройшла акція “Гройсман, відкрий очі на проблеми переселенців!”. Організаторами виступив ряд громадських організацій, що захищають права внутрішнє переміщених осіб — ВостокSOS, КримSOS, ДонбассSOS, Фролівська 9/11 та КВУ.

Основною вимогою громадських організацій було звернути увагу прем’єр-міністра на дискримінаційну політику уряду, розпочату прем’єр-міністром Яценюком. Також активісти представили альтернативний звіт “100 днів уряду очима переселенців”, де громадяни України розповіли про свої проблеми, пов’язані з діяльністю органів соціального захисту.

“У нас були очікування від нового уряду щодо ВПЛ, але, на жаль, ті постанови, які були прийняті, показали, що уряд збирається продовжувати політику екс-прем’єра Яценюка — дискримінацію і економію бюджетних коштів за рахунок найбільш незахищених верств населення”, — сказала Олександра Дворецька, координатор громадської ініціативи ВостокСОС.

 

Активісти тримали в руках величезні окуляри, покликані допомогти прем’єру побачити реальні проблеми переселенців — зокрема, обмеження на свободу переміщення, прийняте в постанові 365. Після його введення тисячі людей були змушені не залишати свої місця проживання в очікуванні перевіряючого інспектора для відновлення переселенських виплат і своїх пенсій. Але перевірки масово так і не почалися, урядом вся відповідальність була перенесена на місцеві органи соцзахисту, які просто не справляються з величезним обсягом роботи.

 

“Соцвиплати як були заблоковані, так і залишилися… Ті процедури, які запропонував новий уряд, вони ще гірше, ніж були. Комісії створені, але їх робота ні матеріально, ні ресурсно НЕ забезпечена. Все кинуто на органи місцевої влади… Вони приймають черги з сотень переселенців, вони шукають папір, щоб надрукувати акти, вони шукають способи, як соцінспектори мають ходити по всьому району, щоб визначити матеріально-побутовий стан проживання сімей переселенців”, — пояснила Олена Виноградова, юрист ГО “Право на захист”.

До протестувальників, як зазвичай, вийшов заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін, щоб пояснити позицію міністерства.

 

“Дякую, у мене інші окуляри є… В першу чергу, питання своєчасності виконання тих рішень, які сьогодні прийняті, знаходиться в межах компетенції органів місцевої влади. Сьогодні їм дано інструментарій, роз’яснені всі моменти, пов’язані з виконанням цієї постанови. Те, що зменшується кількість годин, що зменшується кількість людей, які ведуть прийоми… це все організаційні моменти, і Мінсоцполітики також моніторить ситуаіцю і намагається організувати роботу. Дійсно, сьогодні є певні труднощі, тому що треба за дуже короткий час відновити виплати тим людям, кому вони були припинені”, — сказав Мущинін.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини