Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Петренко: мешканці окупованих територій отримали 6 тисяч українських свідоцтв про народження і смерть

16 / 06 / 2016

Мешканці окупованих Донбасу і Криму отримали 6 тисяч українських свідоцтв про народження та смерть за останні 3 місяці, повідомляє «Центр журналістських розслідувань».

За словами міністра юстиції України Павла Петренка, такий результат став можливим завдяки результатам імплементації закону, розробленого міністерством спільно з громадськими організаціями.

«Перший позитивний результат — українські громадяни, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, дуже активно користуються цією можливістю. І це говорить про те, що міфи, які поширюються російською пропагандою, що ті люди, які проживають на тимчасово окупованих територіях, відносяться погано до української держави, до української влади, абсолютно не відповідають дійсності», — заявив Петренко.

Міжнародні організації, додав голова міністерства, які здійснюють моніторинг порушення прав людини на окупованих територіях, позитивно оцінили механізм видачі відповідних документів.

«Моніторингова місія ООН щодо захисту прав людини проводила аудит даного механізму, практики застосування даного закону та дала позитивну рекомендацію про те, що українська держава виконує свої зобов’язання перед громадянами з видачі відповідних документів за посвідченням факту народження і факту смерті. Ці документи, які видаються саме українським компетентними органами є єдиними легітимними документами, які визнаються в усьому світі… Ніякі інші документи так званих «ЛНР», «ДНР», або окупаційних псевдоорганов влади в Криму не визнаються світовою спільнотою», — розповів міністр.

Також Петренко повідомив, що Мін’юст ініціюватиме введення спрощеного механізму щодо видачі жителям окупованих територій інших документів цивільного стану.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини